Tenis
4

ATP Madrid: Nishikori izbacio Federera

Roger Federer (Foto: AFP)
Švicarski teniser Roger Federer se nije naigrao na zemljanom ATP turniru u Madridu, iz Masters serije 1000. Poslije pobjede protiv Štepaneka, ispao je u prvom idućem kolu, od Keija Nishikorija.

Japanski teniser, 14. nositelj u Madridu, slavio je 6-4, 1-6, 6-2, pa je tako ovaj turnir u ranoj fazi ostao bez prve dvojice nositelja. Podsjetimo da je najbolji igrač na svijetu, Novak Đoković, zapeo na prvoj prepreci, u 2. kolu protiv Grigora Dimitrova. Inače, Federer je bio branitelj naslova u glavnom španjolskom gradu.

Federer je u meču imao više break-prilika (7-4), osvojio je i više poena (76-69), samo je njegova greška bila što je apsolutno sve najbolje smjestio u drugi set kojeg je dobio sa samo jednim izgubljenim gemom.

U prvom i trećem setu nije došao ni do jedne break-prilike, te se može govoriti da je Japanac posve zasluženo slavio pokazavši se daleko boljim u trećem setu.

Bio je ovo njihov drugi međusobni meč u karijeri i prva pobjeda inače 23-godišnjeg Japanca koji je u ovom trenutku 16. na svijetu. Nishikori ima sjajan žrijeb u četvrtfinalu - domaćeg tenisera Pabla Andujara.

Među osam se plasirao i Jo-Wilfried Tsonga poslije pobjede 4-6, 6-3, 6-2 protiv Verdasca. Tsonga se nakon izgubljenog seta oporavio, dobio je drugi, a meč je riješio sa četiri startna osvojena gema u trećem setu. Idući suparnik Francuza je pobjednik meča Wawrinka - Dimitrov.

ATP Madrid, 3. kolo:

Nishikori (14) - Federer (2) 6-4, 1-6, 6-2 Tsonga (7) - Verdasco 4-6, 6-3, 6-2 Nadal (5) - Južnij 6-2, 6-3 Berdych (6) - Anderson 7-6(5), 7-5 Andujar - Gimeno-Traver 5-5, predaja Gimena-Travera

WTA Madrid, 3. kolo:

S. Williams (1) - Kirilenko (13) 6-3, 6-1 Šarapova (2) - Lisicki 6-2, 7-5 Kanepi - Hantuchova 6-3, 6-4