Tenis
0

ATP i WTA Rim: Nadal i Đoković idu dalje

Rafael Nadal (Foto: AFP)
Peti nosilac i šesterostruki pobjednik jakog ATP turnira u Rimu Rafael Nadal bio je suočen sa velikim izazovom u meču 3. kola protiv Latvijca Ernestsa Gulbisa.

U meču protiv 46. tenisera svijeta Nadal je na kraju uspio preokrenuti i slaviti 1-6, 7-5, 6-4 nakon dva sata i 38 minuta igre.

U prvom setu Gulbis je samljeo Nadala i uz 16 winnera, uključujući 6 asova, prepustio Špancu tek jedan gem za 34 minute igre. No, malo po malo, Nadal je uspio preokrenuti meč te je izborio meč protiv sunarodnjaka Davida Ferrera kojem je Nijemac Philipp Kohlschreiber predao meč 3. kola zbog vrtoglavice.

Najbolji svjetski teniser Novak Đoković bez problema je odradio svoj posao u 3. kolu i sa 6-1, 6-4 za samo 60 minuta igre savladao Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova i ostvario 30. pobjedu u sezoni. Sljedeći protivnik bit će mu šesti nosilac, Čeh Tomaš Berdych, koji je stigao do osme pobjede u isto toliko mečeva protiv Južnoafrikanca Kevina Andersona 7-5, 6-2.

U svom debitantskom nastupu na ATP turniru u Rimu, Francuz Benoit Paire, napravio je iznenađenje pobjedom nad sedmim nosiocem Juanom Martinom del Potrom rezultatom 6-4, 7-6(3).

ATP Rim, 3. kolo, važniji rezultati:

Nadal (5) - Gulbis 1-6, 7-5, 6-4 Ferrer (4) - Kohlschreiber, predaja Kohlschreibera bez borbe

Berdych (6) - Anderson 7-5, 6-2 Paire - Del Potro (7) 6-4, 7-6(3) Đoković (1) - Dolgopolov 6-1, 6-4

WTA Rim, 3. kolo:

S. Williams (1) - Cibulkova (14) 6-0, 6-1 Janković - Li (5) 7-6(2), 7-5 Azarenka (3) - Morita 6-1, 2-0, predaja Morite Errani (7) - Kirilenko (12) 6-3, 2-0, predaja Kirilenko