Garmisch-Partenkirchen
0

Tina Maze pobjedom u spustu srušila rekord Hermanna Maiera

Tina Maze (Foto: AFP)
Slovenska skijašica Tina Maze pobjednica je spustaške utrke održane u Garmisch-Partenkirchenu. Njome je kompletirala pobjede u svim disciplinama Svjetskog kupa u ovoj sezoni.

Takav je doseg u Svjetskom kupu prethodno uspio tek Marcu Girardelliju, Petri Kronberger i Janici Kostelić. Bila je to za Maze nevjerovatna deveta pobjeda u sezoni, kao i 20. ukupno u karijeri.

Ukupno je sada Slovenka prikupila 2.024 boda, čime je srušila rekord po ukupnom broju bodova unutar jedne sezone. Isti je dosad držao Hermann Maier koji je osvojio tačno 2.000 bodova, dok je u konkurenciji skijašica dosadašnja rekorderka bila Lindsey Vonn koja je lani prikupila 1.980 bodova.

Stazu Kandahar 2 Maze je pokorila u vremenu 1:40,46. Drugo mjesto sa 39 stotinki zaostatka je osvojila Amerikanka Laurenne Ross, a sa 50 stotinki sporijim vremenom Njemica Maria Höfl-Riesch.

U nedjelju je u Garmisch-Partenkirchenu na rasporedu superveleslalom.