Rukomet
30

Tok utakmice / Švedska - BiH 27:19

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prvoj utakmici baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo koje će se 2017. godine održati u Francuskoj. Protivnik našeg tima bio je četverostruki svjetski i evropski prvak - reprezentacija Švedske koja je slavila rezultatom 27:19. Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na našem portalu.
  • Kraj. BiH je poražena rezultatom 27:19. Uzvrat je za tri dana u Sarajevu.

60' - Senjamin Burić pogađa za 27:19.

60' - ŠVedska preko Petersena pogađa za 27:18. Ogromnih devet golova razlike.

57' - Po jedan gol na obje strane. Prvo je pogodio Prce, a onda Gottfridsson. Sada je 26:18.

55' - Timeout Švedske. Igra se nastavlja.

52' - Serija našeg tima od 3:0. Sada je strijelac Malinović. Švedska vodi 24:17. Potom pogađa Konradsson za 25:17.

51' - Burić pogađa za 24:16.

50' - Tarabochia pogađa za 24:15.

47' - Nezaustavljivi Šveđani povećavaju razliku. Sa dva gola Zachrissona dolaze do vodstva 24:14.

45' - Gottfridsson pogađa za 22:14. Najveća razlika na utakmici.

43' - Švedska sada ima +7. Strijelac je Gottfridsson za 21:14. Timeout našeg tima.

42' - Novi gol Švedske. Strijelac je ponovo Petersen i Švedska ponovo ima +6. Sada je 20:14. Bh. navijači pružaju bezrezervnu podršku.

42' - Pogađa Tarabchia za 19:14.

41' - Po jedan gol na obje strane. Prvo pogađa Prce, a onda Petersen za 19:13.

40' - Prvi put na meču Švedska ima +6. Strijelac je Nilsson.

38' - Novi gol Zachrissona. Njegov četvrti na meču. OVaj put za 16:12. Potom smo pogodili stativu, a onda Petersen pogađa za 17:12.

37' - Po jedan gol na obje strane. Prvo je pogodio Zachrisson, a onda i Panić.

34' - Prce pogađa sa sedam metara! Sada je 14:11. Sedmerac je skrivio Jakobsson koji je isključen na dvije minute.

34' - Prce smanjuje na 14:10.

33' - Švedska je serijom od 2:0 stigla do prednosti 14:9. Pogađali su Petesen i Gottfridsson.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme.

• Kraj prvog poluvremena. Prvo ime našeg tima u prvom dijelu je Prce koji je postigao čak pet pogodaka. Šveđani su čvrstom odbranom i izuzetnim kontranapadima stigli do povoljnog rezultata u prvom dijelu koje je obilježila i fantastična podrška bh. navijača koji su neprestano podržavali naš tim.

30' - Sjajna odbrana Anderssona! Ovčina je šutirao, ali brani iskusni golman Švedske. Imamo igrača više.

30' - Švedska pogađa za 12:9.

30' - Igra se posljednji minut prvog poluvremena.

29' - Ovčina! Prvi naš gol sa krilnih pozicija. Sada je 11:9.

28' - Timeout traže selektori Švedske.

28' - Malinović svojim prvim pogotkom na meču smanjuje na 11:8.

26' - Senjamin Burić se maločas vratio na teren i ponovo je isključen na dvije minute.

25' - Tarabochia smanjuje na 11:7.

25'- Pogriješili smo u napadu. Sjajni Šveđani to koriste i sada vode sa 11:6. Strijelac je Petersen.

23' - Udarac Terzića zaustavlja Andersson.

22' - Ponovo imamo igrača manje. Isključen je Senjamin Burić.

21' - Švedska pogađa za 10:6. Zachrisson je strijelac.

20' - Novi gol za Švedsku. Ponovo Jakobsson koji sada ima pet pogodaka. Švedska prvi put ima +3. Sada je 9:6.

19' - Izgubili smo loptu i Švedska je u svom napadu pogodila za 8:6. Pogodio je Nielsen.

18' - Jakobsson pogađa za 7:6. Marković traži timeout.

18' - Na zvaničnom Twitter profilu Rukometne reprezentacije Švedske objavljen je podatak da je na tribinama Vida Arene 5.823 navijača. To je rekord!

16' - Imamo napad za +2. Nismo ga iskoristili. Jakobsson pogađa za 6:6.

16' - Isključen je Vranješ. Šveđani će naredne dvije minute imati igrača više.

15' - Imamo napad za vodstvo. Podrška naših navijača ne prestaje. Prce!!! Vodimo protiv Švedske sa 6:5. Prvo vodstvo našeg tima.

14' - Prce!!! Sjajni Prce svojim četvrtim pogotkom vraća na 5:5.

12' - Imamo igrača više i napad. Isključen je Nielsen na dvije minute.Ipak, nismo uspjeli pogoditi.

11' - Nakon dva duža napada našeg tima, uslijedila je kontra Švedske koju je Zachrisson završio pogotkom za 5:4.

10' - Nova odbrana Burića! Imamo napad za vodstvo.

9' - Panić!!! Sada je 4:4. Burić je u međuvremenu skupio još jednu odbranu.

7' - Jakobsson pogađa za 4:3. Na drugoj strani Panić ne uspijeva pogoditi.

6' - Prce!!!! Ponovo smo izjednačili. Sada je 3:3. Prethodno je Burić upisao odbranu.

5' - Jakobsson pogađa za 3:2. Andersson brani udarac Ovčine.

4' - Prce pogodio za 2:1. Olsson pogađa za 2:2. Po dva gola Prce i Olssona.

3' - Prce je poravnao na 1:1. Potom Burić brani zicer.

2' - Šveđani su poveli sa 1:0. Strijelac je Olsson.

2' - Prce pogađa stativu. Sa tribina odjekuje: "Naprijed Bosno, ljubavi moja!"

1' - Utakmica je počela. Sretno Zmajevi!

13:31 - Ovo su sastavi:

Švedska: Andersson – Petersen, Nielsen, Zacke – Olsson, Gottfridsson, Jakobsson

BiH: Burić, Zulfić, Vranješ, Prce, Panić, Karačić, Ovčina.

13:28 - Slijedi himna Švedske.

13:27 - U toku je intoniranje himne BiH. Imamo ogromnu podršku u Švedskoj.

13:24 - Parovi baraža za SP 2017: Švedska - Bosna i Hercegovina, Češka - Makedonija, Poljska - Holandija, Rusija - Crna Gora, Srbija - Mađarska, Island - Portugal, Slovenija - Norveška, Bjelorusija - Latvija, Danska - Austrija.

13:23 - Ovo je za BiH treći vezani baraž za plasman na svjetska prvenstva otkako je Marković na klupi. Prije četiri godine tijesno nas je porazila Njemačka, a prije dvije godine rušenjem velikog Islanda plasirali smo se na Svjetsko prvenstvo u Kataru 2015. godine. Ukupno, ovo je za nas četvrti baraž za plasman na Svjetsko prvenstvo. Prvi put baraž smo igrali za plasman na SP 2009. godine kada nas je zaustavila Mađarska.

13:20 - Naš tim nema problema sa povredama. Selektor Dragan Marković je na konferenciji za medije prije odlaska u Švedsku kazao da se nije puno zanimao za stanje u švedskom timu, jer oni svakako imaju širok roster i da nema prevelike razlike ko igra, a ko ne igra. "Od početka sam govorio da me ne interesuje Švedska koliko zdravlje mog tima. Ako ih dočekamo u najboljoj postavi, mislim da smo izuzetno težak zalogaj Švedskoj. Nisam sretan što su oslabljeni, priželjkivao sam najjačeg protivnika. Ali, imaju dovoljno dobrih zamjena da to ne osjete. To će biti prilika za zle duše da napišu kako nisu bili kompletni kada ih izbacimo. Ko to napiše, u Bosni za njega kažu: 'Da Bog da crk'o'", našalio se Marković.

13:18 - Selektori Švedske Ola Lindgren i Staffan Olsson bit će lišeni usluga Lukasa Nilssona, Niclasa Ekberga, Kima Andersona i Jonas Kallman. Lukas Nilsson je najbolji igrač švedskog prvenstva, a od naredne sezone će igrati za njemački Kiel. Ovaj lijevi bek je do sada na 15 nastupa za Švedsku postigao 45 golova, a bio je ponajbolji igrač skandinavske selekcije na Evropskom prvenstvu ove godine. NIclas Ekberg, desno krilo Kiela, zbog povrede će propustiti i Olimpijske igre u Rio de Janeiru, a na prethodnoj Olimpijadi u Londonu bio je najbolji strijelac rukometnog turnira gdje je Švedska osvojila srebro.

13:16 - Meč se igra u gradu Vaxjo, a izabranici Dragana Markovića imat će veliku podršku s tribina. O tome smo pisali još početkom aprila kada su naši navijači kupili sve ulaznice rezervirane za goste te počeli kupovati i ulaznice rezervirane za domaće navijače.

13:15 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos prve utakmice baraža za Svjetsko rukometno prvenstvo u Francuskoj 2017. godine, a sastaju se Švedska i BiH. Revanš je na programu u srijedu od 20:15 sati u sarajevskoj Skedneriji.