Rukomet
20

Tok utakmice / BiH - Švedska 27:27

(Foto: Edin Hadžihasić/Klix.ba)
Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je neriješeno u uzvratnoj utakmici baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo koje će se 2017. godine održati u Francuskoj. Protivnik našeg tima bila je reprezentacija Švedske, a konačan rezultat glasio je 27:27. Tekstualni prijenos utakmice mogli ste pratiti na našem portalu. Na Svjetsko prvenstvo plasirala se Švedska koja je u prvom meču slavila sa 27:19.
  • Kraj. Konačan rezultat je 27:27. Švedska putuje na Svjetsko prvenstvo. Čestitke našim momcima i stručnom štabu.

60' - Anes Bečić je dobio crveni karton. Prekršaj za Švedsku na polovici terena.

60' - Promašaj Ovčine.

60' - Petersen pogađa za 27:27.

59' - Terzić isključen na dvije minute.

59' - Malinović za novo vodstvo! Sada je 27:26.

58' - Lagergren pogađa za 26:26.

56' - Deveta odbrana Blaževića.

56' - Dragan Marković poziva timeout.

55' - Petersen pogađa za 26:25.

55' - Senjamin Burić! Sada je 26:24. Zatim sedmerac koji pravi Milas i dobija isključenje dvije minute.

54' - Osma odbrana Blaževića!

53' - Zachrisson smanjuje na 25:24.

52' - Prce!!! Osmi gol majstora! Sada je 25:23. Prce je prvom meču postigao devet golova.

52' - Dvije minute kasnije za Nielsena.

50' - Malinović pogađa za 24:23.

49' - Sedmi pogodak Prce! Sada je 23:23.

48' - Nilsson pogađa za 23:22.

46' - Lagergren donosi izjednačenje. Sada je 22:22. Timeout našeg tima.

45' - Tarabochia pogađa za 22:21.

44' - Brani Blažević! Vranješ svojim trećim golom pogađa za 21:21.

43' - Dva brza gola našeg tima. Pogodili su Perić i Vranješ. Sada je 21:20 za Švedsku.

42' - Dvije minute kazne dobija i Karlsson.

41' - Gottfridsson pogađa za 20:18, a onda i Lagergren za 21:18. Zatim Malinović zarađuje isključenje na dvije minute.

41' - Sedmerac za naš tim. Prce smanjuje na 19:18. Njegovih šest golova.

40' - Jakobsson pogađa za 19:17.

39' - Petersen pogađa za 18:17. Ponovo smo kompletni.

37' - NIelsen pogađa za 17:17. Uz to, Vranješ je zaradio isključenje na dvije minute.

36' - Prce!!! Vodimo sa 17:16.

35' - Novi promašaj Šveđana. Sada je dosuđen sedmerac za naš tim.

34' - Pogađa Vranješ za 16:16.

33' - Brani Burić, ali onda odbrana i Appelgrena. Potom nova odbrana Burića. Nismo uspjeli izjednačiti.

32' - Prce pogađa iz sedmerca. Sada je 16:15.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme. Trenutni rezultat, računajući i prvi meč, iznosi 43:33 za Švedsku.

• Igrači se vraćaju na teren. Očekujemo početak drugog dijela.

• Na tribinama Skenderije, prema slobodnoj procjeni našeg reportera, nalazi se oko tri hiljade navijača. Očekivana je veća posjeta.

• Kraj prvog poluvremena. Švedska vodi sa 16:14. Gottfridsson predvodi Švedsku sa pet golova, a prati ga Nielsen sa tri gola. U našem timu najviše golova, ukupno tri, postigao je Prce, dok su po dva gola postigli Tarabochia, Senjamin Burić, Zulfić i Panić.

30' - Gottfridsson pogađa za 16:14.

30' - Timeout traže Šveđani. Do kraja je ostalo devet sekundi.

29' - Gottfridsson pogađa za 15:14. Timeout našeg tima.

28' - Sedmerac za Švedsku. Blažević brani! Tollbring pogađa stativu, a onda mu brani Blažević.

27' - Tarabochia! Sada je 14:14.

26' - Tarabochia smanjuje na 14:13.

25' - Zachrisson pogađa za 14:12.

25' - Vranješu žuti karton.

24' - Nilsson pogađa za 13:11. Potom Malinović smanjuje na 13:12. Zatim slijedi isključenje Ovčine na dvije minute. Imamo igrača manje.

23' - Gottfridsson pogađa za 12:11. Potom Zulfić promašuje.

22' - Lagergren pogađa za 11:11.

21' - Griješe Šveđani. Terzić pogađa za naše prvo vodstvo na ovom meču! Sada je 11:10.

20' - Imamo napad za vodstvo! Nismo ga iskoristili.

19' - Ponovo smo se odbranili. Potom Zuflić pogađa za 10:10.

18' - Karačić!!! Sada je 9:9. Ipak, Gottfridsson odmah pogađa za 10:9.

17' - Treća odbrana Blaževića! Napad za izjednačenje.

16' - Ponovo brani Blažević. Potom pogađa Panić za 9:8. Vraćamo se.

15' - Blažević brani, a onda Zulfić pogađa za 9:7.

14' - Petersen povećava na 9:6.

14' - Jakobsson je promašio, potom smo izborili sedmerac. Siguran je Prce! Sada je 8:6. Šveđani su ponovo kompletni.

13' - Prce smanjuje na 8:5.

12' - Olsson pogađa za 8:4.

11' - Odbranili smo se. Potom faul Nielsena koji je dobio suspenziju dvije minute. Imamo igrača više.

10' - Senjamin Burić pogađa za 7:4.

10' - Treći gol Nielsena i sada Švedska vodi sa 7:3.

9' - Nielsen pogađa za 6:2. Blažević na golu mijenja Burića. Potom Senjamin Burić pogađa za 6:3.

8' - Švedska ponovo ide na +3. Pogodio je Olsson za 5:2. Potom Panić pogađa stativu.

7' - Sedmerac za naš tim. Požutio je Jakobsson. Pogađa Prce! Sada je 4:2.

6' - Švedska pogađa za 4:1. Strijelac je Gottfridsson.

5' - Pogađa Panić za 3:1.

4' - Novi gol u našoj mreži. Pogađa Nielsen za 3:0.

3' - Vodi Švedska sa 2:0. Strijelac je Jakobsson.

2' - Sedmerac za Švedsku. Precizni su Šveđani i vode sa 1:0. Strijelac je Tollbring.

1' - Utakmica je počela. Sretno Zmajevi.

20:13 - Završena je i himna Bosne i Hercegovine. Sve je spremno za meč.

20:12 - Završeno je intoniranje himne Švedske, slijedi himna Bosne i Hercegovine.

20:11 - Švedska je po četiri puta osvajala svjetska (1954., 1958., 1990. i 1999.) i evropska prvenstva (!994., 1998., 2000. i 2002.). Na proteklim Olimpijskim igrama u Londonu Šveđani su osvojili srebro.

20:09 - Selektori Švedske Ola Lindgren i Staffan Olsson kao i u prvom meču, ni u ovom meču ne mogu računati na povrijeđene Lukasa Nilssona, Niclasa Ekberga, Kima Andersona i Jonasa Kallmana. Lukas Nilsson je najbolji igrač švedskog prvenstva, a od naredne sezone će igrati za njemački Kiel. Ovaj lijevi bek je do sada na 15 nastupa za Švedsku postigao 45 golova, a bio je ponajbolji igrač skandinavske selekcije na Evropskom prvenstvu ove godine. Niclas Ekberg, desno krilo Kiela, zbog povrede će propustiti i Olimpijske igre u Rio de Janeiru, a na prethodnoj Olimpijadi u Londonu bio je najbolji strijelac rukometnog turnira gdje je Švedska osvojila srebro.

20:07 - Parovi baraža za SP 2017: Švedska - Bosna i Hercegovina, Češka - Makedonija, Poljska - Holandija, Srbija - Mađarska, Island - Portugal, Slovenija - Norveška, Bjelorusija - Latvija, Danska - Austrija. Plasman kroz baraž izborila je Rusija koja je s ukupnih 58:41 izbacila Crnu Goru.

20:04 - "U srijedu se moramo 'vaditi' na sve moguće načine. U Švedskoj sam očekivao od još četiri ili pet igrača da se pridruže Nikoli Prci i njegovoj izvedbi, ali nismo uspjeli", kazao je selektor Marković na jučerašnjoj konferenciji za medije.

20:02 - Ovo je za BiH treći vezani baraž za plasman na svjetska prvenstva otkako je Dragan Marković na klupi reprezentacije. Prije četiri godine tijesno nas je porazila Njemačka. Prvi meč odigran u Njemačkoj pripao je Nijemcima koji su slavili rezultatom 36:24, a onda je u Sarajevu naš tim slavio rezultatom 33:24. Prije tačno dvije godine rušenjem velikog Islanda plasirali smo se na Svjetsko prvenstvo u Kataru 2015. godine. Ukupno, ovo je za nas četvrti baraž za plasman na Svjetsko prvenstvo. Prvi put baraž smo igrali za plasman na SP 2009. godine kada nas je zaustavila Mađarska.

20:00 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos uzvratne utakmice baraža za Svjetsko rukometno prvenstvo u Francuskoj 2017. godine, a sastaju se BiH i Švedska. Prvi meč odigran u Švedskoj pripao je Šveđanima koji su slavili rezultatom 27:19. Uzvrat počinje u 20:15 sati u Skenderiji.