SP u rukometu
12

Španija pomela Makedoniju i izjednačila se s Hrvatskom na vrhu tabele

Rukometaši Španije pobijedili su u Minhenu u okviru četvrtog kola Svjetskog rukometnog prvenstva selekciju Makedonije rezultatom 32:21 i tako upisali i četvrti trijumf na takmičenju.

Ipak, nije tako dobro po Špance izgledalo na samom početku utakmice budući da su Makedonci sredinom prvog poluvremena imali i tri gola prednosti. Španci su potom smogli snage i do odlaska na odmor preokrenuli rezultat i minimalno poveli.

Makedonci u nastavku nisu ličili na sebe pa Španci vrlo brzo dolaze čak i do sedam pogodaka prednosti. Do kraja je ta prednost samo rasla i na kraju su Španci deklasirali nemoćne Makedonce.

Gomez je bio najbolji u pobjedničkoj ekipi sa šest pogodaka, a Entrerrios je postigao pet. Pesevski je sa šest golova bio najbolji kod Makedonije.

Španija se poravnala s Hrvatskom na prvom mjestu grupe B i obje ekipe imaju po osam bodova. Makedonija je četvrta s četiri boda.

Švedska je u grupi D očekivano, ali uz dosta muke savladala Katar s 23:22.