EP u rukometu
35

Potpuna ludnica na parketu: Pogledajte posljednje sekunde drame između Austrije i Španije

Slavlje rukometaša Austrije (Foto: EPA-EFE)
Rukometaši Austrije sinoć su remizirali 33:33 sa selekcijom Španije i tako izborili plasman u drugi krug Evropskog prvenstva.

Ujedno su tako rastužili Hrvatsku budući da će ova reprezentacija u drugi krug prenijeti samo jedan bod, baš kao i Austrija, dok je Španija šokantno ispala već u prvoj fazi takmičenja.

Inače, Španija i Austrija su odigrale su vrlo napetu utakmicu u kojoj su Austrijanci sredinom prvog poluvremena imali solidnih tri gola prednosti.

Međutim, Španci su to vrlo brzo anulirali, potom se do kraja utakmice gotovo igralo gol za gol, a na ulazu u 60. minutu Aleix Gomez Abello realizovao je sedmerac za vodstvo Španije.

Ipak, Janko Božović je devet sekundi prije kraja poravnao rezultat te su Španci imali tek nekoliko sekundi za završni napad i nisu ga uspjeli realizovati.

Selektor Austrije Aleš Pajovič i njegovi igrači su nakon isteka vremena u transu uletjeli na parket slaveći historijske rezultat.

Podsjetimo, drugu fazu takmičenja Austrijanci će otvoriti utakmicom s Mađarskom, dok će Hrvatska igrati s Francuskom.