Rukomet
1

SP u rukometu: Hrvatska deklasirala Čile, Švedska bolja od Katara, Španija slomila otpor Makedonaca

Piše: Edin Isanović
Odigrane su tri utakmice 4. kola Svjetskog prvenstva u rukometu koje se igra u Francuskoj. U grupi B snage su odmjerili Makedonija i Španija, a krajnji rezultat glasio je 29:25 za Furiju. Ugrupi C Hrvatska je savladala Čile 37:22, dok je u grupi D Švedska bila bolja od Katara 36:25.

Španija je bolje otvrila dvoboj sa Makedonijom.U 15. minuti vodili su 6:4. Ipak, do kraja prvog poluvremena Makedonci su zaigrali nešto bolje pa se na odmor otišlo kod rezultata 14:14. I drugi dio je bio neizvjestan na početku. Međutim, Španci su slomili otpor Makedonaca u posljednjih deset minuta i stiglo do važne pobjede rezultatom 29:25. Španija ima maksimalan učinak u četiri odigrana meča.

Favorizovana Hrvatska igrala je sa rezervnim sastavom protiv Čilea. Nakon polovine prvog dijela bilo je 10:5 za Hrvate koji su igrali izvanredno. Na odmor su Hrvati otišli sa prednošću 17:9. Prednost se povećavala u drugom poluvremenu. Na kraju je bilo 37:22. Hrvatska će se sa Njemačkom boriti za prvo mjesto u grupi C.

Švedska je težila da u uvodnim minutama stekne prednost protiv Katara. U 19. minuti vodili su 11:7. Šveđanis u čuvali prednost, a nakon prvog poluvremena vodili su 19:12. Šveđani su držali sedam ili osam golova prednosti i u nastavku. Na kraju je semafor pokazivao 36:25.

Tabela grupa B 1.Španija 4 4 0 0 8 2. Slovenija 4 3 1 0 7 3.Makedonija 4 2 0 2 4 4.Island 4 1 1 2 3 5.Tunis 4 0 2 2 2