Rukomet
1

SP u rukometu: Njemačka bolja od Bjelorusije, Danska pobijedila Bahrain

Piše: Edin Isanović
Odigrana je po jedna utakmica 5. kola u grupama C i D na Svjetskom rukometnom prvenstvu koje se održava u Francuskoj. Njemačka je nastavila pobjedinički niz i savladala je Bjelorusiju rezultatom 31:25, dok je Danska trijumfovala nad Bahrainom 30:26.

Bjelorusija je u prvom poluvremenu pružala snažan otpor Nijemcima. Polovinom prvog dijela rezultat je bio 8:8. U tom periodu igre isticao se Rutenka kod Bjelorusije. S druge strane, Fath je postigao tri pogotka za Njemačku.

Bilo je jasno da će do kraja prvih 30 minuta igre biti neizvjesno. Na odmor se otišlo kod rezultata 16:16. Shylovich je postigao četiri gola za Bjeloruse. Na otvaranju drugog dijela Nijemci prave mini seriju za 21:18, a rutinski su utakmicu priveli kraju i slavili 31:25. Gensheimer je postigao osam pogodaka za pobjedničku reprezentaciju. Njemačka je sa maksimalnim učinkom izborila plasman u narednu rundu.

Bahrain je protiv favorizovane Danske u uvodnim minutama igrao dobro. Bilo je 3:3, potom i 4:4. Ipak, polovinom prvog poluvremena Danci prave mini seriju i poveli su rezultatom 9:5. Prednost su održavali do kraja prvog dijela. Na odmor su Danci otišli sa prednošću 17:13. I u drugom poluvremenu Danci su imali prednost tri ili četri gola razlike. Raspoložen je bio Danac Henrik Toft koji je postigao šest golova. Danska je na kraju stigla do trijumfa rezultatom 30:26. Na taj način u pet mečeva izborili su četiri pobjede i jedan remi.