Rukomet
0

Rukometaši Švedske novi svjetski prvaci

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Reprezentacije Švedske u finalu Svjetskog juniorskog prevenstva u rukometu, porazila je Španiju rezultatom 28:23.

Trener Švedske reprezentacije u prvom poluvremenu izveo je najjači tim kojim je raspolagao, a oni su na najbolji mogući način iskoristili greške Španaca i već u 8. minuti imali su vodstvo od 5:1. U 14. minuti Šveđani su igrali bez dva igrača, no Španija nije uspjela zatresti mrežu Šveđana koji su do završnice prvog poluvremena držali sigurnu prednost. Španci su u završnici uspjeli preko sedmeraca smanjiti zaostatak na dva poena i na pauzu odlaze pri rezultatu 12:10.

Španci su početkom drugog poluvremena imali nekoliko prilika, ali je lopta u dva navrata završila na licu golmana Švedske, Petera Johannessona, što je dodatno zagrijalo atmosferu i igru na terenu. Španski reprezentativac Costoya je u 35. minuti susreta donio izjednačenje svojoj ekipi, ali Šveđani su se brzo vračali u prednost od minimalno tri poena, da bi na kraju slavili sa 28:23 i time postali novi svjetski prvaci.