Rukomet
0

SP juniora: Španija savladala Hrvatsku i plasirala se u finale

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
Hrvatski rukometaši su nakon velike drame ispali u polufinalu Svjetskog juniorskog prvenstva.

U sarajevskoj dvorani Zetra od izabranika Slavka Goluže bolja je bila reprezentacija Španije koja je slavila nakon produžetaka s 36-35. Rukometaši Hrvatske su imali posljednji napad za izjednačenje i novi produžetak, ali je Stipe Mandalinić pogodio okvir gola.

Pravo je čudo kako je Hrvatska uopće došla do produžetaka budući da su Španci u prvom poluvremenu u više navrata imali i sedam golova prednosti, a na odmor su otišli s plus pet (17-12). Manje od dvije minute prije kraja utakmice Furija je vodila s 30-27, ali je Hrvatska u završnici došla do izjednačenja, a pogodak za 30-30 je u posljednjoj sekundi postigao Šime Ivić.

U produžecima nijedna ekipa nije imala više od jednog gola prednosti, a pobjednički je pogodak za Španiju postigao Pablo Cacheda pola minute prije kraja.

Ivić je bio najbolji hrvatski strijelac s osam golova, a po šest su dodali Ante Tokić i Sandro Obranović. Kod Španaca je sa sedam pogodaka najefikasniji bio Cacheda.

Hrvatska će u utakmici za treće mjesto igrati protiv Francuske koja je u polufinalu poražena od Švedske s 29-24.