0

Rukometaši Borca "potopili" Bosnu sa 22 gola razlike

Piše: D. T.
(Foto: G. Kec/Sarajevo-x.com)
Nakon više od četiri godine, rukometaši banjalučkog Borac M:tela večeras su, u okviru 18. kola Regionalne SEHA lige, u Banjoj Luci deklasirali podmlađenu ekipu Bosna BH Telecoma rezultatom 36-14.

Domaći rukometaši su od samog početka utakmice sve konce igre držali u svojim rukama, pa su u već 10. minutu imeča mali prednost od 10-1. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 17-6, što je treneru domaćih Draganu Markoviću dalo mogućnost da u drugom djelu igre da šansu i mlađim igračima.

Pored toga, dominacija banjalučke ekipe je bila konstantna pa je utakmica završena sa čak 22 gola prednosti za domaćina. Najbolji akter večerašnjeg meča bio je igrač Borca Mirko Mikić, koji je ekipi iz Sarajeva dao osam golova.

Večerašnjoj utakmici u dvorani Borik prisustvovalo je nekoliko stotina ljubitelja rukometa, koji su nakon više od četiri godine imali priliku da vide pobjedu Borca nad ekipom Bosne.