0

Rukometaši Borca u banjalučkom Boriku pobjedili Lovćen 26-24

Piše: D. T.
(Foto: G. Kec/Sarajevo-x.com)
Rukometaši banjalučkog Borac m:tela pobjedili su večeras su u dvorani Borik, u meču 13. kola Regionalne SEHA lige, ekipu Lovćena sa Cetinja rezultatom 26-24.

Iako su bodovi ostali u Banjoj Luci, rukometašima Borca u prvoj ovogodišnjoj utakmici nije bilo ni malo lako doći do trijumfa, jer su rukometaši iz Crne Gore u prvom poluvremenu imali prednost.

Na odmor se otišlo sa razultatom 11-7 za goste, a domaćini su tek u 45. minuti utakmice došli do izjednačenja.

Nakon toga, ekipa iz Banje Luke igračima Lovćena više nije dozvolila vodstvo, pa je konačan rezultat sjajnog rukomentog meča bio 26-24.

Na ovaj način banjalučki rukometaši su se ekipi sa Cetinja revanširali za poraz u prvom dijelu sezone, kada su poraženi na Cetinju.

Večerašnjoj utakmici u Bnjoj Luci prisustvovalo je oko 1.000 ljubitelja rukometa, koji su domaćim rukometašima na trenutke pružali sjajnu podršku.