EP u rukometu
0

Norvežani pobijedili Ruse, Danci Srbiju

Rukometaši Norveške u Grazu su pobijedili Rusiju 28-24 u dvoboju drugog kola grupe A Europskog prvenstva.

Skandinavci su time osigurali nastup u drugom krugu takmičenja po grupama.

Norveška je vodila cijelo vrijeme utakmice, no rasplet situacije zbio se tek u završnih desetak minuta. Rusi su u 46. minuti pogodili za 23-22 zaostatak, nakon čega nisu zabili gol punih 14 minuta. Norvežani su serijom 5-0 otišli na nedostižnih 28-22. Dva su posljednja gola na utakmici Rusi zabili u posljednje 33 sekunde.

Kristian Kjelling predvodio je pobjedničku ekipu s osam golova, dok je Frank Lřke dodao pet.

Norvežani su uspjeli zaustaviti najboljeg Rusa Konstantina Igropula, zadržavši ga na dvama golovima iz devet pokušaja. Aleksej Rastvorcev i Dmitrij Kovaljev zabili su po četiri pogotka.

Danci su do druge pobjede u grupi B došli pobijedivši u Linzu Srbiju 28-23. I oni su izborili nastavak takmičenja. Razliku su igrači Ulrika Wilbeka stvorili već u prvom poluvremenu (15-9). U nastavku su je samo održavali.

Anders Jensen Eggert zabio je sastavu Seada Hasanefendića deset golova iz 11 pokušaja. Kod Srba su sa po četiri gola najbolji bili Žarko Šešum, Momir Ilić i Ivan Stanković.