EP u rukometu
0

Hrvatska slavila, Austrija izvukla bod

Hrvatska rukometna reprezentacija pobijedila je u Grazu Ukrajinu 28-25 u meču drugog kola A skupine Europskog prvenstva izborivši time plasman u drugu fazu takmičenja po grupama.

Ukrajinci su izjednačeno prvo poluvrijeme okrunili vlastitim 14-12 vodstvom. Prvi su put poveli (10-9) u 23. minuti preko Onufrijenka, te su vodstvo neprekidno držali do 51. minute, kada je na 23-23 iz kontre izjednačio Čupić.

U osam sljedećih minuta Červarovi su izabranici napravili 5-1, a sva je tri hrvatska posljednja gola na utakmici zabio Denis Buntić riješivši sve dvojbe.

Mirko Alilović također je imao ključnu ulogu u završnici. Odbranio je ukupno 13 lopti.

U meču drugog kola grupe B Austrija je u Linzu došla do prvog boda. Remizirali su domaći u susretu s favoriziranim Islandom (37-37). Islanđani su posljednju minutu utakmice otvorili pogotkom Gudjonssona za 37-34. Dogodilo se to nakon tri sekunde igre u posljednjoj minuti. U preostalih su 57 sekundi (59:14, 59:37 i 59:56) domaćini uspjeli zabiti tri gola i time uzeti bod.

Domaće je sjajnom igrom predvodio Victor Szilagyi, porijeklom Mađar. Austrijski srednji vanjski reprezentivac zabio je deset golova.