Prva utakmica baraža za SP
76

Njemačka deklasirala našu reprezentaciju u Štutgartu

Piše: N. J.
Rukometna reprezentacija Njemačke deklasirala je našu selekciju u prvoj utakmici baraža za odlazak na Svjetsko prvenstvo iduće godine u Španiji. Susret u Porsche Areni u Štutgartu domaćini su riješili u svoju korist 36:24.

Naši igrači su odigrali vrlo lošu partiju u prvom dijelu susreta kad su Nijemci ostvarili veliku prednost, 18:7. U našim redovima u prvom poluvremenu niko nije postigao dva gola, a jedini se istakao Tahirović sa sedam odbrana. Mirsad Terzić je krajem prvog dijela dobio crveni karton, nakon što je zaradio i treće isključenje, što je bio dodatni hendikep za naš tim.

Ipak, u nastavku, kad je rezultat već uveliko bio na strani Nijemaca, zaigrali smo nešto bolje, ali ipak nedovoljno da bismo smanjili rezultat. Nijemci su do kraja još i povećali prednost i završili susret s velikih 36:24. Tako će revanš u Zetri 17. juna s početkom u 13:30 sati biti samo formalnost, a nama ostaje jedino da pokušamo pobijediti Njemačku i barem malo popravimo utisak.