0

Bosna u dramatičnoj završnici do nove pobjede

Sarajevo-x.com
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U okviru 9. kola Lige prvaka za rukometaše Bosna BH Gas je u sarajevskoj Skenderiji savladala rumunsku Constantu s 24-23, te tako došla nadomak osmine finala ovog takmičenja.

Bosna je u prvom poluvremenu u jednom trenutku gubila čak pet razlike (7-12), ali su na odmor ipak uspjeli otići s puno podnošljivijih 11-13.

Uslijedila je velika borba u drugom dijelu, Bosna je uspjela stići pa i sustići Rumune, ali su se onda ekipe smjenjivale u minimalnom vodstvu.

U dramatičnoj završnici, kod rezultata 22:22 u 58. minuti, najprije je Mesarić doveo bh. prvaka u vodstvo, ali su ubrzo nakon toga uslijedila dva isključenja Divkovića i Čakića.

Naredni napad gostiju zaustavio je junak susreta golman Dragan Marjanac, da bi u kontranapadu Bosne Nigerijac Onyejekwe skrivio sedmerac i teško povrijedio Igora Karačića, zaradivši crveni karton. Siguran realizator bio je Petar Kapisoda. U omjeru igrača 5:4 za goste, Rumuni uspijevaju sa smanje na 24:23. Nakon naše izgubljene lopte u napadu Rumuni su došli u priliku da poravnaju, ali je njihov posljednji šut još jednom zaustavio Marjanac i tako riješio pitanje pobjednika.

Uz golmana Marjanca, najzaslužniji za veliku pobjedu ekipe trenera Irfana Smajlagića bio je Karačić sa 11 postignutih golova.

U posljednjem, 10. kolu grupne faze takmičenja ekipa Bosna BH Gasa 2. marta gostuje protiv Flensburga, Constanta dočekuje Ciudad Real (3. februara), dok će Zagreb biti domaćin Sankt Peterburgu (5. februara). Za Bosnin plasman u osminu finala potrebno je da konkurenti Sankt Peterburg i Constanta izgube mečeve od favoriziranih Ciudad Reala i Zagreba.

Rezultati 9. kola rukometne Lige prvaka u D-grupi i tabela:

Bosna BH Gas - Constanta 24:23 (11:13) 24. februara: Sankt Peterburg - Flensburg 25:31 (9:17) 27. februara: Ciudad Real - Zagreb (19.00)

1. Flensburg 9 7 0 2 263:231 14
  2. Ciudad Real 8 6 1 1 239:191 13
  1. Zagreb 8 5 2 1 252:210 12
  2. Bosna BH Gas 9 2 1 6 204:271 5
  3. Constanta 9 2 0 7 236:268 4
  4. Sankt Peterburg 9 2 0 7 238:271 4

Parovi 10. kola: 2. marta: Flensburg - Bosna BH Gas 3. marta: Constanta - Ciudad Real 5. marta: