0

Bosna BH Gas pobijedila ruski St. Petersburg

Sarajevo-x.com
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U večerašnjoj utakmici koja je u dvorani Mirza Delibašić odigrana u okviru rukometne Lige prvaka, rukometni bh. prvak Bosna BH Gas je pobjedila ruski St. Petersburg rezultatom 25:24.

Igrači Bosne BH Gas su dobro otvorili utakmicu te su na početku susreta napravili seriju od 5:0. Osam minuta je bilo potrebno da gosti postignu prvi pogodak. Poluvrijeme je završeno rezultatom 16:11 u korist "studenata".

Međutim, u drugo poluvrijeme je bh. prvak ušao dosta loše, pogotovo igrom u napadu. Sigurno vodstvo je prokockano pred kraj susreta, tako da su Rusi mogli doći u vodstvo u 57. minuti susreta, no večeras odlični golman Sandro Uvodić je odbranio sedmerac. Pobjedonosni gol za Bosnu je postigao Luka Raković.

"Studenti" su ovom pobjedom ostali u igri za plasman među 16 najboljih ekipa Starog kontinenta, piše portal SCSport.

Rezultati 8. kola grupe D

Zagreb - Constanta 34:30 (19:16) Bosna BH Gas - Sankt Peterburg 25:24 (16:11) 20. februara: Flensburg - Ciudad Real

1. Ciudad Real 7 6 1 0 216:166 13
  2. Zagreb 8 5 1 2 252:210 12
  3. Flensburg 7 5 0 2 207:183 10
  4. St. Peterburg 8 2 0 6 213:240 4
  5. Constanta 8 2 0 6 213:244 4
  6. Bosna BH Gas 8 1 1 6 180:238 3