Ragbisti Čelika prvaci Regionalne lige: U Zenici poražena Nada iz Splita

17.5.2015. u 17:59
412
11
412
Ragbisti Čelika danas su na stadionu Kamberovića Polje u Zenici pred oko 1.500 gledalaca sjajnom igrom u finalu Regionalne ragbi lige porazili ekipu Nade iz Splita rezultatom 29:14.
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA
Zenički ragbisti danas su sjajnom borbom, koju su počeli već od prve minute skorom Tufekčića, nametnuli svoj način igre koji su vodili do kraja susreta. Ponovo je u redovima Čelika briljirao Subašić koji je pretvaranjima te iskorištenim kaznama svojoj ekipi u prvom poluvremenu dao vodstvo od 20:0.

U drugom poluvremenu domaćini su ponovo nastavili sa jakom igrom i borbom na terenu koju su najvjerniji navijači, Robijaši, nagradili neprestanim navijanjem. U 46. minuti Subašić donosi nova tri boda na konto Čelika, a u 55. minuti ponovo je iskoristio kaznu za Čelik. Gosti su uspjeli u drugom poluvremenu postići 14 poena, što nije bilo dovoljno za pobjedu.

Nakon utakmice uslijedilo je zajedničko slavlje navijača i igrača na terenu, a potom i dodjela pehara prvoplasiranoj ekipi te najboljem strijelcu lige Fadilu Spahiću.