Liga 12: Košarkaši Čelika iznenadili ekipu Sparsa

7.3.2015. u 22:09
22
15
22
Košarkaši Čelika večeras su u Gradskoj areni u Zenici rezultatom 76:54 savladali ekipu Sparsa koja se nalazi na vrhu tabele Lige 12.
TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA
Zeničani koji su već bili otpisani iz ovog takmičenja, večeras su priredili pravi šok za goste. U prvoj četvrtini domaćini su imali rezultat od 17:9, a na kraj druge dionice na pauzu se otišlo sa rezultatom 35:28 u korist Čelika.

Košarkaši Sparsa bili su bespomoćni i u trećoj četvrtini koju su košarkaši Čelika dobili sa 24:12 (59:40), a sa svojom dobrom igrom Zeničani su i zatvorili utakmicu gdje su u posljednjoj četvrtini ubacili tri koša više nego gosti iz Sarajeva (17:14) za konačnih 76:54.

Najbolji u redovima Čelika večeras su bili Opačak sa 22 koševa te Dedić i Hodžić sa po 17 poena, dok su se kod ekipe Sparsa svojim učinkom istakli Josipović sa 15 i Glogovac sa 14 poena.