sport
18

OI Rio: Narcisse u posljednjim sekundama odveo Francuze u finale, Njemačka ide kući

Nikola Karabatić (Foto: EPA)
Francuska se plasirala u finale rukometnog turnira Olimpijskih igara u Rio de Janeiru nakon što je u dramatičnoj završnici rezultatom 29:28 savladala Njemačku.

Aktuelni olimpijski i svjetski prvaci srušili su evropske prvake. Francuska je treći put uzastopno u finalu olimpijskih igara i na putu je da osvoji treće uzastopno zlato.

Frnacuska je uglavnom diktirala igru i čuvala vodstvo koje je 20-ak minuta prije kraja iznostilo sedam poena razlike. Međutim, Njemačka se vratila i u posljednjoj minuti imala neriješen rezultat 28:28. Snove je odnio Narcisse golom u posljednjim sekundama meča kada je pogodio za konačnih 29:28.

Narcisse je sa sedam golova bio najbolji strijelac Francuske, dok je prvo ime Nijemaca bio sjajni Gensheimer sa 11 golova, a osam golova postigao je Kahn.

Francuska će u finalu igrati protiv Danske ili Poljske koje se sastaju večeras od 1:30 sati.