Zrinjski slavio protiv Željezničara, Čelik i Borac odigrali neriješeno

15.9.2012. u 21:35
0
53
0
U okviru 6. kola BHT Premijer lige BiH danas su odigrane i utakmice između Zrinjskog i Željezničara, a savili su domaći nogometaši rezultatom 1:0, te između Čelika i Borca, a ova utakmica je završena neriješeno, 1:1.
Zrinjski - Željezničar

Gosti su zaprijetili na početku kada je šutirao Zolotić, ali je lopta otišla iznad gola. Domaći su imali priliku u 33. minuti kada je glavom šutirao Bubalo, ali je Antolović spremno dočekao loptu.

Zrinjski je ponovo bio blizu vodstva u 55. minuti, ali je gol poništio sudija zbog ofsajda. Zasluženo vodstvo domaćih nad aktuelnim bh. prvakom došlo je u 79. minuti, a strijelac je bio Pero Stojkić. Veći dio utakmice Zrinjski je dominirao na terenu. Susret je završen 1:0 u korist domaćina.

Čelik - Borac

Prvi dio susreta protekao je bez pogodaka. Drugo poluvrijeme donijelo je više uzbuđenja u Zenici. Prvo je poveo čelik u 55. minuti golom Saše Kajkuta iz slobodnog udarca, da bi za nepunu minutu Borac poravnao pogotkom Teinovića. Utakmica je završena remijem.