87

Zrinjski ispustio pobjedu, Čelik izvukao bod Pod Bijelim brijegom

Piše: I.P.
(Foto: Željko Miličević/Klix.ba)
Mostarski Zrinjski i zenički Čelik danas su odigrali neriješeno na stadionu Pod Bijelim brijegom.

Susret 13. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine između mostarskog i zeničkog tima obilježilo je nekoliko interesantnih detalja.

Mostarci su u 42. minuti ostali sa igračem manje nakon što je Muminović dobio direktni crveni karton zbog sukoba sa Dedićem. Naime, igrač Zrinjskog Muminović počupao je za kosu Dedića nakon čega je arbitar Bjelica opravdano pokazao put ka svlačionici.

Zrinjski se ipak nije dao, a rezultat svoga truda ubrali su u 58. minutu kada je pogodak za vodstvo Mostaraca postigao Nikolić. Bio je to rezultat katastrofalne greške golmana Zeničana Adija Adilovića.

U trenucima kada se mislilo da će Čelik otići kući bez bodova, Popović mijenja raspoloženje zeničke klupe i poravnava na 1:1 golom u 89. minuti susreta.