58

Zrinjski i Velež odigrali bez golova

U okviru 15. kola BHT Premijer lige Zrinjski i Velež su pod Bijelim Brijegom odigrali mostarski derbi, koji je završen bez golova.

Zrinjski je krenuo silovito u dvoboj s gradskim rivalom Veležom. Plemići su napadali žestoko, a Rođeni su se branili. Šut Crnova iz 20. minute je izblokirala odbrana Veleža. U 33. minuti je odlično šutirao Barišić, ali je pogodio okvir gola Veleža. Rođeni su se tokom prvog poluvremena grčevito branili dok je Zrinjski stvarao izgledne prilike za gol.

Gosti su se "probudili" u 35. minuti, šutirao je Jusufbašić, a njegov udarac je odbranio Dujković. Isti je igrač propustio sjajnu priliku u 44. minuti, a Dujković je ponovo izašao kao pobjednik. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 0:0.

U nastavku su obje ekipe stvorile po nekoliko šansi, ali bez rezultata, tako da je rezultat ostao 0:0 pa su gradski rivali podijelili bodove.