1

Svraka donio pobjedu Željezničaru protiv Veleža

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U okviru 13. kola BHT Premijer lige Željezničar je na Grbavici ugostio ekipu Veleža i slavio rezultatom 1:0.

Prvu priliku na stadionu Grbavica publika je vidjela u 8. minuti kada je šutirao Tomić prema golu Veleža, ali nije pogodio. Pet minuta kasnije je preko gola šutirao Bajić. Plavi su imali nešto više od igre u prvom poluvremenu, a rezultat toga su izgledne prilike koje su nastavili stvarati pred golom Rođenih. Jamak je u 15. minuti sjajno šutirao, ali je pogodio prečku. Nakon toga su uslijedile dvije prilike za Velež, koje nisu iskoristili Hajdarović i Maletić. U 19. minuti se u sjajnoj prilici našao mladi Hodžić, ali iz dva pokušaja nije uspio savladati gostujućeg golmana Oštrakovića. Igrači Veleža su u međuvremenu izveli nekoliko kornera, ali za golmana Lončarića problema nije bilo. U finišu prvog dijela je ponovo zaprijetio Bajić, ali se rezultat nije promijenio. To je bilo sve vrijedno pomena iz prvog poluvremena.

Na otvaranju drugog poluvremena se ponovo u odličnoj šansi našao Jamak, ali je njegov udarac odbranio Oštraković. Prilika sa Velež se ukazala u 55. minuti kada je šutirao Hajdarović, no, njegov udarac nije našao put do mreže Željezničara. Samo minut kasnije se ukazala nova velika prilika za goste preko Jusufbašića, ali je njegov šut zaustavio sjajni Lončarić. Igrala se 58. minuta kada je neprecizan bio Urdinov. Željezničar je poprilično dobro igrao, ali je realizacija bila loša. "Krivac" za to je svakako golman Veleža Oštraković, koji je i u 64. minuti odbranio udarac Selimovića. Istakao se i u 71. minuti zaustavivši Stanićev udarac.

Plavi su napokon uspjeli slomiti otpor gostiju u 74. minuti, kada je nakon asistencije Bučana pogodio Svraka. Bivši bh. reprezentativac je ušao u igru u 59. minuti kada je zamijenio Jamaka. Svrakin pogodak je bio dovoljan za pobjedu Željezničara i nova tri boda.

Rezultati 13. kola nogometne BHT Premijer lige BiH:

petak: Travnik - Rudar 2:0

subota: Vitez - Sarajevo 0:2 Zvijezda - Borac 1:0 Široki Brijeg - Leotar 3:0 Željezničar - Velež 1:0 Od 17 sati igraju Zrinjski - Olimpic.

U nedjelju od 13.30 igraju Slavija - Čelik i Radnik - Mladost.

1. Borac 13 8 3 2 21:12 27
  2. Sarajevo 13 7 4 2 17:9 25
  3. Željezničar 13 6 4 3 22:13 22
  4. Zrinjski 12 6 3 3 21:11 21
  5. Široki Brijeg 13 5 5 3 26:19 20
  6. Olimpic 12 5 5 2 20:13 20
  7. Velež 13 4 6 3 13:10 18
  1. Radnik 12 4 5 3 17:18 17