1

Sarajevo pobijedilo Vitez na Piroti, Borac poražen u Gradačcu

Piše: Edin Isanović
Tri utakmice 13. kola BHT Premijer lige koje su počele u 14:30 sati su završene, a postignuti su sljedeći rezultati: Vitez – Sarajevo 0:2, Zvijezda – Borac 1:0, Široki Brijeg – Leotar 3:0.

Vitez – Sarajevo 0:2

Bordo tim stigao je u Travnik (gdje se igrala utakmica sa Vitezom) sa namjerom da savlada novajliju u ligi. Izabranici Husrefa Musemića tako su se ponašali na terenu. Već u 3. minuti Mahir Karić iz neposredne blizine pogađa prečku. Igrao se 10. minut kada je Komazec sjajno šutirao, ali je Perković izbio loptu u korner. Gosti sa Koševa konstantno su vršili pritisak na posljednji bedem domaćih.

U 35. minuti Todorović je oprobao svoj šut. No, bio je neprecizan. Sarajevo je konkretiziralo inicijativu sa jedanest metara. Pogodio je Tadejević u 43. minuti susreta. Prethodno je jedan nogometaš Viteza igrao rukom u svom šesnaestercu, a sudija Skakić pokazao je na kazneni udarac. Minimalnom prednošću gostiju otišlo se na odmor.

Vitez je u nastavku krenuo nešto agresivnije. U 55. minuti Jurčević je šutirao, ali je Bandović odbranio. U 62. minuti Todorović puca preko gola.

Igrao se 76. minuti kada je Tatomirović nakon kornera, koji je dobro izveo Tadejević, glavom povećao na 2:0. To je bio i konačan rezultat.

Zvijezda – Borac 1:0

Zvijezdi iz Gradačca na megdan je stigao lider prvenstva - banjalučki Borac. Domaći su težili da osvoje tri boda koja bi ih približili sredini tabele. U uvodnim minutama meča domaći su igrali ofanzivno. Igrao se 23. minut kada je Pehilj matirao Avdukića za 1:0.

Gosti iz Banje Luke nakon primljenog pogotka krenuli su nešto konkretnije ka golu domaćih. Tako je Žižović u 43. minti pokušao pogoditi, ali je Stijaković odbranio. Vodstvom Zvijezde od 1:0 otišlo se na odmor.

U nastavku domaći nastavljaju s napadima. U 57. minuti Radivojević pokušava, ali je neprecizan. Izabranici Dragana Jovića nastojali su izjednačiti do kraja ovog meča, ali nisu uspjeli.

Široki Brijeg – Leotar 3:0

Tim sa Pecare dočekao je okršaj sa fenjerašem kao apsolutni favorit. Kordić je u 3. minuti pokupao pogoditi glavom, ali lopta odlazi pored gola. Igrao se 28. minut kada je Wagner šutirao. Međutim, Kukrika je bio oprezan. Isti igrač u 36. minuti šutira pored gola. Bunker gostiju probijen je u 43. minuti. Pogodio je Špikić za 1:0 što je bio konačan rezultat prvog dijela.

Samo što se krenulo u nastavku domaći povećavaju vodstvo. Špikić je ponovo matirao Kukriku. Izabranici Slavena Muse nastavljaju atakovati ka golu Trebinjaca. Treći pogodak postiže Zakarić u 53. minuti.

Domaći su rutinski utakmicu priveli kraju. Zaslužena i važna pobjeda Širokog koji se približio vodećima.

Rezultati 13. kola nogometne BHT Premijer lige BiH:

petak: Travnik - Rudar 2:0

subota: Vitez - Sarajevo 0:2 Zvijezda - Borac 1:0 Široki Brijeg - Leotar 3:0 Željezničar - Velež 1:0 Od 17 sati igraju Zrinjski - Olimpic.

U nedjelju od 13.30 igraju Slavija - Čelik i Radnik - Mladost.

1. Borac 13 8 3 2 21:12 27
  2. Sarajevo 13 7 4 2 17:9 25
  3. Željezničar 13 6 4 3 22:13 22
  4. Zrinjski 12 6 3 3 21:11 21
  5. Široki Brijeg 13 5 5 3 26:19 20
  6. Olimpic 12 5 5 2 20:13 20
  7. Velež 13 4 6 3 13:10 18
  8. Radnik 12 4 5 3 17:18 17