Zrinjski u krizi
0

Željo Pod Bijelim brijegom osvojio sva tri boda

Sarajevo-x.com
Nogometaši Željezničara su u okviru 12. kola Premijer lige BiH osvojili tri boda na gostovanju, savladavši ekipu Zrinjskog s 1-0.

Gol odluke Pod Bijelim brijegom u Mostaru postigao je Srđan Savić, iskoristivši u 66. minuti asistenciju Gorana Markovića. Saviću nije bilo teško da nakon sjajnog centaršuta glavom s pet metara pošalje loptu u mrežu Mostaraca.

Inače, prvih 45 minuta proteklo je u nezanimljivoj igri, bez posebnih prilika. U nastavku su zaigrali nešto bolje, što je rezultiralo s nekoliko prilika, na obje strane. Gosti iz Sarajeva iskoristili su jednu, što je bilo dovoljno za važna tri boda u borbi za vrh tabele.

Treba istaći da je Željezničar od 81. minute igrao s desetoricom igrača, budući da je Elvir Čolić zaradio drugi žuti karton. No, Mostarci ni to nisu uspjeli iskoristiti kako bi koliko-toliko zaustavili rezultatsku krizu i izbjegli četvrti uzastopni poraz.

Trener Željezničara, Amar Osim, je istakao kako ekipe nisu pokazale naročito kvalitetnu igru, te naveo kako su sticajem sretnih okolnosti došli do prvog gola, koji je presudio. Osim je čestitao protivniku na korektnoj utakmici, dok je šef struke Mostaraca, Marin Bloudek, čestitao igračima Željezničara na pobjedi. Bloudek je naveo kako je njegova ekipa bez uspjeha pokušala doći do sva tri boda u nastavku, nakon što je prvih 45 minuta završilo bez golova.

Rezultati susreta 12. kola nogometne Premijer lige BiH:

subota: Čelik - Drina 1:0

Sloboda - Velež 1:0 Sarajevo - Leotar 3:0 Budućnost - Travnik 3:1 Rudar - Olimpic 3:1 Borac - Zvijezda 1:0

nedjelja: Slavija - Široki Brijeg 1:0 Zrinjski - Željezničar 0:1

1. Borac 12 8 3 1 17:5 27
  2. Sarajevo 12 7 3 2 17:7 24
  3. Željezničar 12 7 1 4 22:11 22
  4. Široki Brijeg 12 6 1 5 24:17 19
  5. Rudar 12 5 4 3 14:13 19
  6. Slavija 12 6 1 5 19:19 19
  7. Travnik 12 6 0 6 21:17 18