Golijada na Grbavici
0

Željezničar savladao Leotar 8:0

Sarajevo-x.com
U petom kolu Premijer lige BiH ekipa "Željezničara" slavila je na Grbavici nad "Leotarom" rezultatom 8:0. "Plavi" su golove počeli nizati još od prvih minuta igre i nisu posustajali od napada sve do kraja utakmice.

Zajko Zeba postigao je svoj prvi pogodak već u 19. minuti nadigravši golmana Milenkovića, a samo minutu kasnije svoj prvi gol upisao je i Popović.

Iako je sudija najprije svirao ofsajd, nakon kratkog dogovora sa glavnim sudijom, gol je priznat.

U 24. minuti igre Svraka je sa ruba šesnaesterca polumakazicama udario loptu i povisio na 3:0, a nedugo nakon toga Zeba je ponovo u akciji.

Loptu u mrežu protivnika pospremio je u 26. minuti igre, a samo 5-6 minuta kasnije sjajni Zeba loptu dodaje Bešliji koji odlično centrira Rovčaninu, te on rezultat povisuje na 5:0.

Aktuelni bh. prvaci su na zasluženi odmor otišli sa rezultatom 5:0. Gosti iz Trebinja prvo poluvrijeme jedva da su došli do lopte. Sjajni Zeba je progravao, zabijao golove, Bešlija je asistirao i sve skupa bila je to prava golijada na stadionu "Grbavica".

Sve do 87. minute mreža gostiju iz Trebinja bila je mirna, a onda je Zeba ponovo proigrao Stanića, dodao loptu Popoviću koji je zatresao praznu mrežu.

U 81. minuti u listu strijelaca se upisao Srđan Savić, zabivši sedmi gol na utakmici, a dvije minute kasnije navijači su slavili i skandirali Lazaru Popoviću koji je postigao hat-trick.

Tim plavih je večeras zaista imao razlog za slavlje, s obzirom da im je ovo jedna od najboljih utakmica u proteklih nekoliko sezona. Dvoboj su završili sa konačnih 8:0 uz veliku podršku svojih navijača.

Rezultati petog kola nogometne Premijer lige BiH: Budućnost - Sarajevo 1:2 Rudar - Čelik 1:1 Zvijezda - Drina 2:1 Travnik - Široki Brijeg 4:0 Borac - Slavija 4:1 Željezničar - Leotar 8:0 U nedjelju igraju: Olimpik - Velež i Zrinjski - Sloboda.

1. Sarajevo 5 4 0 1 8:3 12
  2. Borac 5 3 1 1 10:5 10
  3. Željezničar 5 3 0 2 13:4 9
  1. Olimpik 4 3 0 1 5:3 9
  2. Zvijezda 5 3 0 2 5:7 9
  3. Rudar 5 2 2 1 5:6 8
  4. Velež 4 2 1 1 6:3 7
  5. Zrinjski 4 2 0 2 7:5 6