0

Željo minimalno slavio protiv Travnika, Borac i Široki remizirali

Piše: Edin Isanović
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U dvije utakmice 18. kola Premijer lige BiH, koje su počele u 18 sati, postignuti su sljedeći rezultati. Željezničar – Travnik 1:0, Borac – Široki Brijeg 0:0.

Željezničar – Travnik 1:0

Tim sa Grbavice okršaj sa Vezirima dočekao je kao apsolutni favorit. Već u prvoj minuti Adilović propušta šansu za vodstvo. Četiri minute kasnije pucao je Svraka, ali je izblokiran. Igrao se 16. minut kada su gosti zaprijetili iz kontranapada. Međutim, Bogičević je bio oprezan i otklonio opasnost.

Zeba je oprobao svoj udarac iz slobodnjaka u 25.minuti. No, bio je neprecizan. Kasnije je Redžepi pokušao iznenaditi Gušu, ali mu to nije donijelo ništa konkretno. Uzvratili su domaći. Svraka šutira, a Fejzić odlično brani.

U 37. minuti izvanredna prilika za goste. Cassio je izašao "oči u oči“ sa Gušom, ali mu je nedostajalo koncentracije u završnici. Do kraja prvog dijela vrijedno je spomenuti priliku Zebe. Ipak, ostalo je 0:0.

Strateg Plavih je na poluvremeni ostavio u svlačionici Vasilića i Bekrića, a ubacio Kerlu i Stanića.

Veziri su u 55.minuti ponovo zaprijetili iz kontranapada. Simeunović se spetljao u odlučujućim trenucima. To je alarmiralo domaće. Samo dvije minute kasnije Adilović je bio neprecizan. Ali nije Selimović 60 sekundi kasnije. Matirao je Fejzića, koji je napravio grešku, za 1:0 i veliko slavlje pristalica plave boje. Dvije minute poslije Zeba je pogodio prečku.

U 70. minuti Veziri su imali odličnu priliku. Popović je pogodio prečku. Rezultat se do kraja meča nije mijenjao. Nova pobjeda izabranika Amara Osima, 12 uzastopna.

Borac – Široki Brijeg 0:0

Derbi 18. kola Premijer lige BiH odigran je u Banjoj Luci. Zanimljivo, oba kluba ovaj su dvoboj dočekali sa novim trenerima. Slaviša Božičić debitovao je pred domaćom publikom, dok je Marin Bloudek predvodio tim sa Pecare.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez izrazitih prilika, a jedan od najboljih igrača domaćih Bilbija napustio je teren u 35. minuti zbog povrede ruke.

Na odmor se otišlo bez golova. Prvu ozbiljniju priliku u nastavku imali su gosti. Pokušao je Šilić, ali je bio neprecizan.

Domaći su nakon toga imali nekoliko prilika, ali ih nisu iskoristili. Ostalo je 0:0.

Rezultati 18. kola nogometne Premijer lige BiH:

Čelik - Slavija 1:2 (1:0) Zvijezda - Rudar 2:0 (0:0) Sloboda - Leotar 2:1 (0:0) Olimpic - Zrinjski 3:0 (0:0) Željezničar - Travnik 1:0 (0:0) Borac - Široki Brijeg 0:0