0

Željezničar ubjedljivom pobjedom zaključio polusezonu

Sarajevo-x.com
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U posljednjem ovogodišnjem susretu pred svojim navijačima u okviru Premijer lige BiH Željezničar je slavio protiv Rudara iz Prijedora sa uvjerljivih 4:2.

Gledatelji na Grbavici nisu morali dugo čekati na prvi pogodak. Već u šestoj minuti susreta, Lazar Popović je postigao gol za vodstvo "plavih".

Minut kasnije je na semaforu stajalo 1:1. Ljeljak je iskoristio asistenciju Radivojca i poravnao rezultat.

U osmoj minuti, publika je vidjela novi gol. Zeba je iskoristio penal i ponovo doveo domaće u vodstvo.

Željezničar je sav posao okončao do kraja prvog poluvremena. Prvo je Srđan Stanić postigao gol u 34. minuti za 3:1, a potom je Zeba ponovo pogodio u 40. minuti za 4:2.

Do kraja meča je Rudar uspio smanjiti prednost Željezničara na 4:2 golom u 82. minuti susreta.