0

Željezničar slavio na Otoci, GOŠK-u važna pobjeda protiv Širokog

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U 26. kolu BH Telecom Premijer lige odigrano je još pet utakmica. Željezničar je slavio na Otoci protiv Olimpica sa 2:1, a pobjede su još zabilježili GOŠK, Travnik i Rudar.

NK GOŠK - NK Široki Brijeg

GOŠK je poveo u 37. minuti golom Bekića, koji je izveo slobodnjak sa više od 30 metara s desne strane, lopta je išla po zemlji i zavarala golmana Širokog Marića, te završila u mreži. Do izjednačenja je došlo u 51. minuti kada je Jaše postigao gol sa bijele tačke. Nakon pauze GOŠK je ponovo poveo, a strijelac u 67. minuti bio je Ivičić, a potom i u 75. minuti, da bi Barišić u 84. postavio rezultat na 2:3.

FK Leotar - NK Travnik

U prvom poluvremenu Travnik je tri puta zatresao mrežu domaćina. Prvo je Zatagić postigao gol u 13. minuti, a potom je Popović u 33. povisio na 2:0. Veziri su do trećeg gola došli ponovo preko Popovića u 40. minuti. Nakon pauze, tačnije u 69. minuti domaćin smanjuje prednost na 1:3. Rezultat se do kraja nije mijenjao.

FK Olimpic - FK Željezničar

Željo je krenuo ofanzivno od samog starta. U 27. minuti je uslijedila sjajna solo-akcija Hodžića, koji je snažnim udarcem savladao Hamzića za vodstvo tima sa Grbavice. Do poravnanja rezultta došlo je u 38. minuti kada je mrežu Željezničara zatresao Karić. Rezultat se nije mijenjao sve do 62. minute kada je Adilović pogodio sa bijele tačke i povisio prednost Željezničara na 2:1. to je ujedno bio i konačan rezultat.

FK Gradina Srebrenik - FK Slavija

Utakmica između Gradine i Slavije je završena bez golova.

FK Rudar Prijedor - HŠK Zrinjaski

Rudar ubjedljivo bolji na svom terenu. Prvo je do gola došao Zrinjski u 18. minuti golom Crnova. Prijedorčani su u 29. uspjeli izjednačiti golom Handžića. Nakon pauze prvo je bio precizan Milutinović za 2:1, a potom su Prijedorčani postigli još dva gola u 81. i 88. minuti. Strijelac su bili Mikić i Rastoka. KOnačan rezultat 4:1 za Rudar.

1. ŽELJEZNIČAR 26 19 4 3 43:16 61
  1. SARAJEVO 26 15 7 4 44:17 52
  2. BORAC 26 12 8 6 34:19 44
  3. OLIMPIC 26 12 8 6 33:24 44
  4. ČELIK 25 11 7 7 35:25 40
  5. SLAVIJA 26 11 7 8 26:24 40
  6. ŠIROKI BRIJEG 26 11 6 9 38:26 39
  7. LEOTAR 26 9 8 9 25:29 35