0

Sarajevo preokretom do pobjede nad Olimpicom, trijumf Čelika u Širokom Brijegu

Piše: D. B.
(Foto: Nedim Grabovica/Klix.ba)
U terminu od 15:30 sati odigrano je pet susreta 19. kola BHT Premijer lige. Pobjede su upisali Sarajevo, Čelik i Leotar, dok su Velež i Gradina te Zvijezda i Slavija podijelili bodove.

Sarajevo - Olimpic 3:1

Hladan tuš za navijače Bordo ekipe na stadionu Asim Ferhatović Hase je u 3. minuti malog gradskog derbija između Sarajeva i Olimpica priredio Kapić, koji je svojim pogotkom doveo Vukove u vodstvo. Ipak, igrači Sarajeva su uspjeli doći do poravnanja u 14. minuti kada je Hadžić u svom stilu iskoristio priliku i matirao gostujućeg golmana Fejzića. To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena.

Sarajevo je u nastavku utakmice krenulo ofanzivnije ka golu Olimpica. Isplatilo se to u 62. minuti kada je pogodio Todorović. Gosti su smatrali da su oštećeni zbog navodnog ofsajda u kome se našao Todorović. U 69. minuti se ponovo zatresla mreža Vukova, pogodio je Dupovac, ali je njegov gol poništen zbog nedozvoljene pozicije. Ipak, Bordo ekipa je stigla do trećeg gola, a svoj drugi pogodak na ovom susretu je upisao sjajni Hadžić. U 83. minuti se ukazala nova prilika za domaće, ali je Haurdićev udarac odbranio Fejzić. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao. Ostalo je 3:1 za Sarajevo. Bila je ovo povratnička utakmica trenera Husrefa Musemića na klupu ekipe s Koševa. Danas je 200. put predvodio FK Sarajevo, a jubilej je obilježio pobjedom.

Zvijezda - Slavija 1:1

Slavija je u prvim minutama utakmice u Gradačcu pokazala domaćoj Zvijezdi da se želi nadigravati. Gosti su iz takve igre uspjeli doći do pogotka u 20. minuti kada je pogodio Dudić. Gosti iz Lukavice su na odmor otišli sa prednošću od jednog gola.

U nastavku utakmice je sjajnu priliku za Zvijezdu propustio Diatta. Bod domaćoj ekipi je u samom finišu svojim golom donio Sušić.

Široki Brijeg - Čelik 0:1

U prvom poluvremenu utakmice između Širokog Brijega i Čelika je bilo prilika na obje strane, ali ne i golova. Slična igra se nastavila i u nastavku susreta, ali je Čelik došao do gola u 80. minuti, kada je pogodio Dedić. Taj gol je bio dovoljan za važnu pobjedu Zeničana.

Leotar - Rudar 2:1

Leotar je sjajno otvorio utakmicu protiv Rudara. Trebinjci su poveli već u trećoj minuti, a strijelac je bio Janković. Rezultat je na 2:0 u 28. minuti povisio Grubešić. Tim rezultatom je okončan prvi dio susreta. U nastavku su gosti uspjeli samo smanjiti rezultat na 2:1. Leotar je upisao sva tri boda.

Velež - Gradina 1:1

Velež je protiv posljednjeplasirane Gradine tražio sigurna tri boda. Vodstvo Rođenim je u 26. minuti nakon asistencije Likića donio Merzić. U samom finišu prvog poluvremena Vladavić nije uspio realizirati dobru priliku za Rođene, pa se na odmor otišlo pri minimalnom vodstvu domaćih. U nastavku utakmice, tačnije u 49. minuti, izjednačenje Gradini je donio Turbić. Potom su uslijedile tri prilike za igrače Rođenih, ali ih Okić, Šišić i Hebibović nisu realizirali. Iako se očekivala pobjeda Veleža, ekipa Gradine iz Vrapčića odlazi neporažena.

1. ŽELJEZNIČAR 18 13 2 3 26:12 41
  2. SARAJEVO 19 12 4 3 35:13 40
  3. OLIMPIC 19 9 6 4 23:16 33
  4. ŠIROKI BRIJEG 19 9 4 6 29:17 31
  5. BORAC 18 9 4 5 23:14 31
  6. SLAVIJA 19 8 6 5 17:14 30
  7. ZRINJSKI 18 9 2 7 16:19 29
  8. ČELIK 19 7 6 6 22:19 27