Borac pobijedio Slaviju u Lukavici, Radnik deklasirao Široki

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U 18. kolu BHT Premijer lige u terminu od 15 sati odigrana su četiri susreta. Borac je savladao Slaviju u Lukavici, Radnik je bio ubjedljiv protiv Širokog Brijega, Travnik je savladao Zrinjski u Mostaru, a GOŠK i Olimpic su remizirali.

GOŠK - Olimpic 1:1

Domaći su nešto bolju igru u prvom dijelu susreta iskoristili i pretvorili u pogodak. Dogodilo se to u 21. minuti kada je GOŠK-u vodstvo donio Kojić. Igrala se 29. minuta kada su Vukovi došli do izjednačenja golom Kapića. Rezultatom 1:1 je završen prvi dio susreta.

U nastavku utakmice je bilo nekoliko prilika na obje strane, ali ne i golova. Ostalo je 1:1.

Radnik - Široki Brijeg 4:0

Radnik je imao težak zadatak na domaćem terenu protiv Širokog Brijega, ali su njegovi igrači pružili sjajnu partiju. Domaći su stigli u vodstvo u 24. minuti golom Basare, koji je pogodio iz slobodnog udarca. Već u 29. minuti je bilo 2:0, a ovog puta je strijelac bio Jevtić. Domaći su sa značajnim vodstvo okončali prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu su domaći nastavili s dobrom igrom te su uspijevali čuvati svoju prednost nad gostima u nekoliko navrata. U prvim minutama nastavka su pokušali Kordić i Serdarušić, ali se istakao golman domaćih Đorđić. Promašaji Širokobriježana su kažnjeni u 70. minuti kada je za 3:0 pogodio Ristić. Visok poraz Širokog je ovjerio Obradović u 90. minuti susreta.

Zrinjski - Travnik 1:2

Prve minute susreta u Mostaru protekle su u početnom ispitivanju snaga. Tokom prvog poluvremena je bilo nekoliko prilika na obje strane ali su s prednošću na odmor otišli gosti. Vodstvo Travniku je u 41. minuti nakon asistencije Simeunovića donio Turković.

U nastavku susreta su gosti pokušali doći do brzog gola i izjednačenja, ali Veziri to nisu dopustili i čvrsto su čuvali svoju prednost. U 66. minuti su stigli i do drugog gola, a strijelac je bio Simeunović. Travničani su tri minute kasnije ostali bez isključenog Ćurića. Domaći su do kraja susreta uspjeli samo smanjiti rezultat na 2:1 golom Radeljića iz 87. minute susreta. Travnik je osvojio veoma važna tri boda u borbi za opstanak.

Slavija - Borac 1:2

Ekipa banjalučkog Borca je sjajno otvorila utakmicu u Lukavici protiv domaće Slavije. Banjalučani su poveli u 7. minuti kada je pogodio Stokić. Ozbiljnost gostiju u ovom susretu je potvrđena u 16. minuti kada je za 2:0 pogodio Maletić. To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena utakmice.

U nastavku utakmice Slavija je smanjila rezultat na 2:1. Dogodilo se to u 53. minuti kada je nakon ubačaja Dude mrežu Banjalučana pogodio Kokot. No, to je bilo sve što su domaći mogli učiniti na ovom susretu. Borac je zasluženo osvojio sva tri boda.

Rezultati 18. kola nogometne BHT Premijer lige BiH:

Radnik - Široki Brijeg 4:0 Zrinjski - Travnik 1:2 Slavija - Borac 1:2 GOŠK - Olimpic 1:1 Rudar - Velež 2:3 Gradina - Sarajevo 0:0 Čelik - Leotar 1:1

1. Željezničar 17 12 2 3 24:11 38
  2. Sarajevo 18 11 4 3 32:12 37
  3. Olimpic 18 9 6 3 22:13 33
  4. Široki Brijeg 18 9 4 5 29:16 31
  5. Borac 18 9 4 5 23:14 31
  6. Slavija 18 8 5 5 16:13 29
  7. Zrinjski 18 9 2 7 16:19 29
  8. Čelik 18 6 6 6 21:19 24