0

Željezničar savladao Borac i napravio veliki korak ka tituli

Piše: Dalibor Bošnjak
Željezničar je u okviru 23. kola Premijer lige BiH na stadionu Grbavica ugostio ekipu banjalučkog Borca i pobijedio rezultatom 1:0.

Prvu priliku za Željezničar je imao Zeba u 12. minuti, ali opasnosti po gol gostiju nije bilo, jer je vodeći asistent bh. lige šutirao isuviše slabo. Igrači Borca su u 18. minuti bili veoma blizu vodstva. Kajkut je šutirao, pogodio stativu, a odbijenu loptu je pokupio golman Plavih Gušo.

Ekipa koju vodi menadžer Amar Osim ubrzo je kaznila promašaj gostiju iz Banje Luke. Strijelac je u 31. minuti bio Adilović, kojemu je ovo bio 17. prvenstveni gol. Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0 u korist Željezničara.

U nastavku utakmice su ponovo zaprijetili igrači Željezničara. Priliku za novi gol je propustio Adilović. Potom je Guši zaprijetio Kajkut šutem glavom iz teške pozicije. Željezničar je kontrolisao igru, a gosti iz Banje Luke su još jednom pogodili stativu. To je učinio Stajić u 80. minuti utakmice. Plavi su sačuvali svoju mrežu do kraja susreta i upisali pobjedu rezultatom 1:0 kojom je napravljen veliki korak ka odbrani titule.

U nedjelju se sastaju Rudar - Slavija i Zrinjski - GOŠK.

Rezultati 23. kola:

Leotar - Kozara 1:0 Olimpic - Sloboda 2:0

Zvijezda - Čelik 2:1 Široki Brijeg - Sarajevo 3:1 Travnik - Velež 3:2 Željezničar - Borac 1:0

1. Željezničar 23 17 4 2 49:10 55
  2. Široki Brijeg 23 14 6 3 35:12 48
  3. Sarajevo 23 13 4 6 37:22 43
  4. Borac 23 13 3 7 31:19 42
  1. Olimpic 23 12 4 7 30:16 40
  2. Zrinjski 22 9 9 4 33:25 36
  3. Zvijezda 23 8 6 9 26:28 30
  4. Čelik 23 7 7 9 24:31 28