0

Željezničar deklasirao Rudar u Prijedoru, Borac pao u Trebinju

Piše: Dalibor Bošnjak
U 17. kolu Premijer lige BiH u subotnjem terminu odigrana su tri susreta. Željezničar je gostovao u Prijedoru kod Rudara, Leotar je bio domaćin Borcu, a Kozara je ugostila Slobodu. Plavi su slavili visoku gostujuću pobjedu rezultatom 0:5, Trebinjci su savladali Banjalučane sa 2:0, a Kozara i Sloboda su podijelili bodove odigravši 1:1.

Rudar Prijedor - Željezničar 0:5

Aktuelni šampion BiH je u utakmici s Rudarom imao velika očekivanja. Plavi namjeravaju odbraniti titulu prvaka BiH i na dobrom su putu. Odlična igra u Prijedoru je rezultirala golom Adilovića u 22. minuti. Isti igrač je pogodio za 0:2 u 41. minuti utakmice, a oba puta je asistent bio fenomenalni Zeba. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu je Željo nastavio sa dobrom igrom. Adilović je svoj treći gol postigao u 50. minuti, a odmah nakon njega se na listu strijelaca upisao i Bekrić, koji je pogodio za 0:4. Četvrti svoj gol na ovoj utakmici, a ukupno peti za goste, sjajni Adilović je postigao u 81. minuti. Izabranici Amara Osima su na gostovanju u Prijedoru pokazali snagu svoje ekipe i zasluženo slavili ubjedljivu pobjedu.

Leotar - Borac 3:0

Leotar je odlično otvorio utakmicu protiv favoriziranog Borca. Trebinjci su poveli u 5. minuti golom Ančičića i u prvom poluvremenu su bili mnogo bolji protivnik. U nastavku su došli do drugog gola. U 49. minuti je ponovo pogodio Aničić. Treći gol za Leotar je djelo Sušića koji je pogodio u 81. minuti na asistenciju Ristića i tako zapečatio sudbinu Borca, koji je ovim teškim porazom izgubio priključak za vrh tabele.

Kozara - Sloboda 1:1

Prvo poluvrijeme u Bosanskoj Gradišci je proteklo u poprilično izjednačenoj igri bez većih prilika. Slaba fudbalska predstava iz prvog poluvremena se nastavila i u drugom dijelu susreta. No, u takvoj igri su domaći stigli do gola u 51. minuti kada je jedanaesterac realizirao Pehilj. Gosti su do izjednačenja stigli u 81. minuti, a strijelac je za Tuzlake bio Mešanović. To je ujedno bio i konačan rezultat ove utakmice.

Rezultati 17. kola nogometne Premijer lige BiH: Prijedor: Rudar - Željezničar 0:5 Trebinje: Leotar - Borac 3:0 Bosanska Gradiška: Kozara - Sloboda 1:1

18. marta (15.00 sati): Mostar: Zrinjski - Čelik

Travnik: Travnik - Olimpic Široki Brijeg: Široki Brijeg - Zvijezda Sarajevo: Sarajevo - GOŠK Istočno Sarajevo: Slavija - Velež

1. Željezničar 17 13 2 2 39:10 41
  2. Široki Brijeg 16 10 4 2 26:8 34
  3. Sarajevo 16 10 2 4 29:14 32
  4. Borac 17 10 2 5 26:16 32
  1. Zrinjski 16 8 6 2 28:17 30
  2. Olimpic 16 8 3 5 21:13 27