2

Željezničar pobijedio Slaviju i postao posljednji četvrtfinalista Kupa BiH

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U revanš susretu osmine finala Kupa BiH Željo je na domaćem terenu savladao Slaviju rezultatom 2:0 i očekivano prošao dalje. Strijelac oba gola bio je Bajić u 38. i 61. minuti.

Prva prilika u susretu između Željezničara i Slavije bila je u 20. minuti kada igrač Plavih, Bajić, šutira s pet metara ali lopta odlazi pored gola.

Odmah je uslijedio kontranapad i Slavijin Mamić ostaje sam pred golmanom domaćeg tima, ali ne uspijeva postići pogodak.

U 38. minuti konačno smo vidjeli gol na Grbavici. Plavi su poveli 1:0 preko Bajića.

U drugom poluvremenu Slavija je prijetila preko Oglečevca i Sljivića, no rezultat je ostao isti.

Željezničar povećava vodstvo na 2:0 u 61. minuti. Strijelac je  ponovo bio sjajni Bajić.

Utakmica je okončana pobjedom Plavih koji su zahvaljujući ovom, ali i rezultatu iz prethodne utakmice odigrane u Istočnom Sarajevu (2:0), prošli u četvrtfinale Kupa BiH.

Kup BiH, 1/8 finala:

Željezničar - Slavija 2:0 (2:0) Borac - Zrinjski 1:1 (0:4)

Ranije:

Sarajevo - Vitez 4:2 (1:1) Mladost - Natron 4:0 (1:1) Bratstvo - Čelik 2:2 (0:4) Radnik - Široki 0:1 (1:4)

Grude - Olimpic 0:1 (0:2) Velež - Sloboda 4:2 (3:2)