Revanš susret na Grbavici
0

Željezničar pobijedio Borac za četvrtfinale Kupa BiH

Sarajevo-x.com
Željezničar je u revanš susretu osmine finala Kupa BiH savladao banjalučki Borac sa 3:0, što je bilo dovoljno za prolazak dalje, nakon što su u prvom susretu u Banjoj Luci mreže mirovale.

Prvi pogodak Željezničar je postigao u posljednjim sekundama prvog poluvremena. Kapiten domaćih Mirsad Bešlija ubacio je loptu iz kornera, Semir Kerla je bio najvisočiji u skoku, dobro je šutirao glavom, Avdukić je kratko odbio loptu na koju natrčava Kerla i postiže gol za vodstvo "plavih".

Vodstvo Željezničara povećao je Ćulum svojim golom iz 64. minute. Dok su njegovi saigrači tražili penal, Ćulum je lijevom nogom odlično zahvatio odbijenu loptu i poslao je iza leđa golmana Avdukića.

Baš kao i na kraju prvog poluvremena, u posljednjim sekundama drugog poluvremena, Elvis Čolić, koji je ušao nekoliko minuta prije toga, postigao je pogodak i stavio tačku na i revanš susreta osmine finala Kupa BiH. Čolić je sa nekoliko metara iskoristio dobru asistenciju Lazara Popovića i mirno poentirao.

Ranije su plasman obezbijedile ekipe Zrinjskog, Olimpica, Sarajeva, Širokog Brijega, Branitelja, Slobode i Čelika.