Četvrtfinale Kupa BiH
0

Željezničar "pomeo" Branitelj

Sarajevo-x.com
Nogometaši sarajevskog Željezničara na najbolji su način trasirali sebi put u polufinale državnog Kupa, pobjedom nad ekipom Branitelja od čak 6-0.

Da gosti nemaju šta tražiti na Grbavici bilo je poznato već nakon 20 minuta igre, koliko je bilo potrebno fenomenalno raspoloženom Zebi da upiše hat-trick! Do kraja poluvremena jedan gol je dodao i Kerla, u 43. minuti, te se na odmor otišlo uz rezultat 4-0.

Aktuelni šampion BiH u nastavku je utakmicu rutinski priveo kraju, a u listu strijelaca još su se uspjeli upisati Ćulum u 57. minuti, te Perak osam minuta kasnije.

Na ovaj način Željo će na revanš kod Branitelja putovati samo formalno. Pitanje plasmana u polufinale uspjeli su bez problema riješiti s nižerazrednim protivnikom.