Tomislavgrad
7

Željezničar i Široki Brijeg remizirali u prijateljskom meču

(Foto: Armin Herić, fkzeljeznicar.ba)
Ekipe Željezničara i Širokog Brijega danas su u Tomislavgradu u prijateljskoj utakmici odigrali neriješeno 1:1.

Obje ekipe pripremaju se za susrete 1. pretkola Evropske lige, koji ih očekuje već u sljedeći četvrtak pa je današnji meč dobro došao trenerima da "izbruse" formu za nadolazeća iskušenja.

Hercegovci su u vodstvo došli već u osmoj minuti utakmice kada je Čabraja iskoristio veliku grešku Radinovića i bez problema matirao Kjosevskog iz blizine.

Do kraja poluvremena obje ekipe su imale po jednu veliku šansu. Dok je na jednoj strani sjajno odbranio Kjosevski, na drugoj je Lendrić iz dobre pozicije šutirao preko gola nakon proigravanja Zeca.

U nastavku je izvršen veliki broj izmjena, a Željezničar je do izjednačenja došao u 72. minuti kada je pogodio mladi Žerić.

Do kraja meča nije bilo promjena pa je konačni rezultat ostao 1:1.