1

Željezničar i Olimpic remizirali

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U okviru 11. kola BHT Premijer lige Željezničar i Olimpic su odigrali neriješeno 1:1. Strijelci su bili Tomić (46.) i Muharemović (56.).

Prvo poluvrijeme na Grbavici obilježio je veliki broj pokušaja domaćeg tima da dođe u vodstvo. U 20. minuti Jamak je pucao glavom prema golu, ali odbranio je to Olimpicov golman. Pokušao je do gola doći i Zeljković koji je centrirao s desne strane, ali bezuspješno.

Prvo poluvrijeme obilježile su povrede Duraka i Duljevića kojima se ukazala pomoć, te bakljada Manijaka u 32. minuti, zbog koje je susret nakratko prekinut.

Po povratku s pauze Plavi su u prvoj minuti zatresli mrežu Olimpica i golom Tomića poveli 1:0.

To je bio okidač za gostujući tim koji se aktivirao. Trud se isplatio u 56. minuti kada je Olimpic izjednačio na 1:1. Strijelac je bio Muharemović koji je pucao iz slobodnjaka.

Pokušao je Jamak ponovo dovesti Plave u vodstvo u 73. minuti ali njegova lopta odlazi preko gola. U 81. minuti Urdinov je zatresao mrežu gostiju, ali iz ofsajda. Susret je završen rezultatom 1:1.