14

Željezničar golovima Baše i Asanovića pobijedio Slogu iz Ljubuškog

(Foto: Ivan Dodig/fkzeljeznicar.ba)
Nogometaši Željezničara su danas po kišovitom vremenu odigrali prijateljsku utakmicu protiv Sloge iz Ljubuškog i pobijedili rezultatom 2:0.

Trener Željezničara Milomir Odović je odlučio da se ekipi Sloge od prve minute suprotstave većinom igrači nisu dobili minutažu u prethodne dvije prijateljske utakmice protiv Širokog Brijega i splitskog Hajduka, a to su Kjosevski, Čolić, Bogdanović, Hasanović, Mikuličić, E. Sadiković, Hadžiahmetović, Lekanić, Hiroš, Baša i Turković. U prvom poluvremenu je bolji bio Željezničar, a mogu se izdvojiti dvije izgledne prilike koje su propustili Hiroš i Lekanić. Bolja igra Plavih rezultirala je vodstvom u finišu prvog poluvremena, strijelac je u 43. minuti bio Edi Baša. To je bio rezultat prvog dijela susreta.

U drugom poluvremenu je Kašić pogodio stativu, a potom je Asanović glavom loptu poslao u mrežu Sloge i povisio rezultat na 2:0 u korist Željezničara. To je ujedno bio i konačan rezultato ove utakmice.