Liga prvaka
0

VIDEO / Zarate donio pobjedu Interu u Moskvi

Nogometaši milanskog Intera došli su i do druge pobjede u drugoj utakmici pod vođenjem Claudija Ranierija. U meču drugog kola B-grupe Lige prvaka u Moskvi su pobijedili CSKA, našeg Elvira Rahimića, s 3-2. Naš reprezentativac Rahimić utakmicu je odgledao s klupe Moskovljana.

Ovoljetno argentinsko pojačanje iz Lazija, 24-godišnji napadač Mauro Zarate, donio je Milanezima pobjedu golom za konačnih 3-2 u 78. minuti, minutu nakon što je Brazilac u domaćim redovima Wagner Love izjednačio na 2-2.

Inter je inače imao 2-0 vodstvo na poluvremenu zahvaljujući pogocima Lucija i Giampaola Pazzinija, kojeg je Zarate i zamijenio u 49. minuti, dvije minute nakon što je na 2-1 smanjio mladi napadač Moskovljana Alan Džagojev.

Nakon uvodnih pet neuspjeha (4 poraza i remi) na početku sezone, koji su trenera Gian Piera Gasperinija koštali otkaza niti tri mjeseca nakon što je preuzeo posao, evropski prvaci iz 2010. godine vezali su dvije pobjede.

Liga prvaka, 2. kolo, grupa B:

CSKA – Inter 2-3 (Džagojev 47, Wagner Love 77 / Lucio 6, Pazzini 23, Zarate 78) Trabzonspor – Lille (kasnije)

Redoslijed: 1. Trabzonspor 3 (-1), 2. Inter 3, 3. CSKA 1, 4. Lille 1 (-1)