Bundesliga
0

Wolfsburgova sramota protiv Herthe

S nevjerojatnih 5-1 su nogometaši berlinske Herthe pobijedili Wolfsburg na gostovanju, u posljednjoj utakmici 27. kola Bundeslige.

Time su zadržali šansu da se i dalje mogu spasiti ispadanja, makar pogled na tabelu i dalje izgleda loše po njih. Zaostaju pet bodova za prvima iznad sebe, Freiburgom i Hannoverom.

Ova pobjeda je nevjerojatna po mnogo čemu, pa tako i zbog prijašnje statistike. Naime, Wolfsburg je prije ovih 90 minuta imao četiri pobjede zaredom u Bundesligi, a u međuvremenu su i izbacili Rubin Kazan u osmini finala Evropske lige. Hertha je, pak, imala tri poraza zaredom, a globalno su u gostima ove sezone upisali čak 10 poraza.

No, utakmica kod Wolfsburga od starta je ukazala što će se zbivati u tom ogledu. Wolfsburg je ostavljao strahovito mnogo prostora u obrani, a grčki napadač  Theofanis Gekas je bio iznimno raspoložen. Kroz cijelu sezonu je postigao tri pogotka u ligi, a isti broj je zabio u ovih 90 minuta. Preostala dva su djelo Kolumbijca Adriana Gustava Ramosa, koji je time došao do devet pogodaka u sezoni.

Bosanskohercegovački igrači u Wolfsburgu, Edin Džeko i Zvjezdan Misimović odigrali su svih 90. minuta.

Bundesliga, 27. kolo:

Wolfsburg - Hertha 1-5 (Grafite 36 / Gekas 6, 26, 63, Ramos 8, 84)

HSV - Schalke 2-2 (Van Nistelrooy 40, Pitroipa 77 / Kuranyi 62, Rakitić 68-11 m)

1. Bayern 27 16 8 354-24 56
  2. Schalke 27 16 7 4 44-22 55
  3. Bayer 27 14 1 12 56-28 53
  4. Borussia (D) 27 14 6 7 46-33 48
  5. Werder 27 12 9 6 54-33 45
  6. Hamburg 27 1 115 48-32 44
  7. Stuttgart 27 10 89 39-35 38
  1. Eintracht 27 10 8 9 35-39 38