Wolfsburg prekinuo crni niz
0

Grafite strijelac dva gola, Misimović upisao asistenciju

Kompletirano je 23. kolo Bundeslige. Bayer Leverkusen se remijem na gostovanju kod Werdera (2-2) vratio na vrh tabele, dok je Wolfsburg prekinuo crni niz pobjedom nad Schalkeom 2-1, golovima Grafitea. Za prvi pogodak Grafiteu je asistirao bh. reprezentativac Zvjezdan Misimović.

Wolfsburg je u utakmici protiv kluba koji vodi njegov bivši trener Felix Magath, Schalkea, došao do prve bundesligaške pobjede nakon 7. studenog 2009. godine. Tada je slavio na gostovanju kod Hoffenheima 2-1, nakon čega je deset prvenstvenih utakmica propustio upisati tri boda.

Za pobjedu nad Schalkeom na Volswagen Areni najzaslužniji je Brazilac Grafite, prošle sezone najbolji bundesligaški strijelac, koji je postigao oba gola za Wolfsburg.

U 30. minuti Kevin Kuranyi je doveo Schalke u vodstvo udarcem glavom nakon asistencije Ivana Rakitića, ali Wolfsburg je sve uspio preokrenuti u sedam minuta drugog dijela kada je Grafite u 71. (na asistenciju Zvjezdana Misimovića) i 77. donio radost domaćim navijačima.

Na Weserstadionu Bayer je dva puta vodio, ali na kraju nije uspio doći do sva tri boda i pobjeći Bayernu na dva boda prednosti. Eren Derdiyok iz slobodnog udarca i Toni Kroos postigli su golove za Bayer, dok su za Werder strijelci bili Claudio Pizarro i Per Mertesacker. Izjednačujući gol za 2-2 Mertesacker je zabio u drugoj minuti sudačke nadoknade nakon asistencije Mesuta Özila.

U trećoj odigranoj utakmici Hertha je pobijedila Freiburg u gostima 3-0 i tako došla do važnih bodova u borbi za opstanak. Freiburg je poražen šesti puta u zadnjih sedam utakmica, a posljednju je pobjedu ostvario na gostovanju kod Nürnberga (1-0) 28. novembra prošle godine.

Bundesliga, 23. kolo:

Freiburg - Hertha 0-3 (Ramos 28, Cicero 35, 56) Werder - Bayer 2-2 (Pizarro 34, Mertesacker 90+2 / Derdiyok 29, Kroos 57) Wolfsburg - Schalke 2-1 (Grafite 71, 77 / Kuranyi 30)

1. Bayer 23 13 10 0 50-20 49
  2. Bayern 23 14 7 2 49-20 49
  3. Schalke 04 23 13 6 4 34-17 45
  4. Hamburg 23 10 10 3 43-25 40
  5. Borussia (D) 23 11 6 6 35-30 39
  1. Werder 23 9 8 6 46-28 35
  2. Eintracht 23 9 8 6 30-30 35
  3. Mainz 05 23 8 8 7 26-30 32