Bundesliga
0

VIDEO / Schalke iskoristio kiks Bayerna

Dva kola prije kraja Bundeslige nogometaši Bayerna i Schalkea stoje na vrhu tabele sa 64 boda. Bayern je i dalje prvi jer ima bolju gol-razliku.

Izjednačenje na vrhu posljedica je mršavog remija (1-1) Bavaraca kod Borussije u Mönchengladbachu u subotnjem dvoboju 32. kola. Priliku su iskoristili nogometaši iz Gelsenkirchena, te golom Heika Westermanna u 87. minuti dvoboja protiv Herthe u Berlinu došli do sva tri boda (1-0) iako nisu igrali dobro.

Urugvajac Vicente Sanchez, kojeg je Felix Magath uveo u igru u 80. minuti, probio je po lijevoj strani, na drugoj stativi lijepo pronašao Farfana, čiji je udarac glavom golman domaćih Drobny uspio jedva zaustaviti nogom. Na odbijenu je loptu natrčao kapetan Westermann zabivši svoj drugi pogodak ove sezone, svakako najvažniji u dosadašnjem dijelu karijere.

Istodobno je Bayern morao spašavati poraz u Mönchengladbachu. U dvoboju koji je prije tridesetak godina bio bundesligaški klasik, mladi Marco Reus, ovosezonsko Borussijino otkriće, doveo je domaće u vodstvo u 60. minuti nakon odlične asistencije druge najveće mlade zvijezde u domaćoj momčadi, Argentinca Raula Bobadille. Reus je u trku topovskim udarcem punom nogom zatresao mrežu Hans-Jörga Butta. Bio je to njegov osmi pogodak ove sezone.

U 73. je minuti konačan rezultat svojim trećim pogotkom u sezoni zabio njemački reprezentativac Miroslav Klose. Pogodio je glavom nakon ubačaja Philippa Lahma s desne strane.

Bayernu predstoji domaći sraz sa slabašnim Bochumom, te gostujući u Berlinu kod Herthe. Schalke u 33. kolu dočekuje Werder u derbiju, dok u posljednjem kolu ide na noge Mainzu. Pobijedi li Bayern u obje utakmice, naslov će praktički sigurno otići u München, jer Bayern ima gol-razliku +37, a Schalke +24.

Nakon pet utakmica u nizu bez pobjede, od čega su četiri bile porazi, nogometaši Bayera iz Leverkusena ispucali su se na izglednomu budućem drugoligašu Hannoveru pobijedivši na svom stadionu 3-0. Dva je gola za domaće zabio Stefan Kießling izbivši s 21 golom ponovno na vrh tabele strijelaca ispred Edina Džeke (20).

Leverkusen, koji je u onoj katastrofalnoj seriji ostao bez prilike boriti se za naslov, na sedam je bodova zaostatka za vodećim dvojcem. Pritišće ga sve više dortmundska Borussia, koja je slavila na gostovanju kod Nürnberga 3-2. Sva je tri pogotka za goste postigao Argentinac Lucas Barrios. Napadač koji će na SP-u u Južnoj Africi igrati za Paragvaj (dobio državljanstvo po majci Paragvajki) dospio je do broja od 18 golova u svojoj premijernoj bundesligaškoj sezoni.

Za prva mu je dva izravno asistirao mladi njemački reprezentativac i kandidat za Južnu Afriku Nuri Sahin. Sudjelovao je i u akciji kod trećeg pogotka.

Utakmicu s najviše golova (3-3) u Mainzu su odigrali istoimeni domaćin i Eintracht. Dva gola za domaće zabio je napadač iz Burkine Faso Aristide Bance (10. i 11. ove sezone), dok je kod gostiju prva dva gola na utakmici zabio Alexander Meier.

Bundesliga, 32. kolo:

Hertha – Schalke 0-1 (Westermann 87)

Borussia M. – Bayern 1-1 (Reus 60 / Klose 73) Bayer – Hannover 3-0 (Kießling 26, 88, Kaplan 64) Nürnberg – Borussia D. 2-3 (Frantz 30, Eigler 84 / Barrios 27, 63, 78) Mainz -Eintracht 3-3 (Bance 45, 86, Šimak 56 / Meier 13, 20, Korkmaz 62) Werder – Köln (18.30)   Tabela:

1. Bayern 32 18 10 4 66-29 +37 64
  2. Schalke 32 19 7 6 53-29 +24 64
  3. Bayer 32 15 12 5 63-36 +27 57
  1. Borussia D. 32 16 8 8 52-38 +14 56 5 .Werder 31 15 9 7 67-39 +28 54
  2. Stuttgart 32 15 8 9 48-38 +10 53
  3. Hamburger SV 31 12 12 7 50-35 +15 48
  4. Wolfsburg 31 13 7 11 60-55 +5 46
  5. Eintracht 32 12 10 10 45-49 -4 46