Bundesliga
0

Robben donio pobjedu Bayernu, Portugalci Kölnu

Nogometaši Bayerna nastavljaju ukorak na vrhu bundesligaške tabele s Bayerom iz Leverkusena. Privremeno su prvo mjesto ponovno preuzeli današnjom pobjedom (3-0) nad Mainzom u Münchenu.

Dvoboj 20. kola na snijegom prekrivenom travnjaku Allianz Arene obilježio je Arjen Robben. Najprije je u 58. minuti Holanđanin asistirao iz prekida za gol Daniela van Buytena, da bi u 86. pogodio iz slobodnog udarca za konačnih 3-0.

U međuvremenu je, u 75. minuti, svoj deveti go u sezoni za 2-0 vodstvo domaćih zabio Mario Gomez. U 32. minuti je, pak, udarac s bijele tačke promašio golman Bayerna Hans-Jörg Butt, tačnije odbranio je gostujući golman Heinz Müller.

Drugu je veliku pobjedu zaredom na gostovanju ostvario Köln koji je sa 2-1 slavio kod Eintrachta u Frankfurtu. Maniche je zabio za 1-0 u 59. minuti, dok je go odluke zabio domaći igrač Russ nakon udarca drugoga Kölnova Portugalca, Armanda Petita, u 84. minuti.

Već u tri su prva kola proljetnog dijela prvenstva nogometaši Kölna zabili sedam golova. Tokom 17 jesenskih kola skupili su ih svega deset.

I dalje je u teškoj krizi tim Werdera. Izgubili su igrači Thomasa Schaafa već petu prvenstvenu utakmicu u nizu gostujući kod Borussije u Mönchengladbachu. Domaći su vodili 3-0 već u 18. minuti, a 4-1 u 35. Završilo je njihovom 4-3 pobjedom.

Briljirao je Borussijin 22-godišnji argentinski napadač Raul Bobadilla. Za prva je dva gola svoje ekipe asistirao, druga je dva zabio sam.

Hat-trick je u gostujućem slavlju Nürnberga kod Hannovera zabio švicarski reprezentativni napadač Albert Bunjaku. Tako je porazom na klupi domaćih startao njihov novi trener Mirko Slomka.

Bundesliga, 20. kolo: Borussia (M) – Werder 4-3 (Reus 4, Colautti 13, Bobadilla 18, 35 / Özil 26, Pizarro 40, Frings 85) Bayern – Mainz 3-0 (Van Buyten 58, Gomez 75, Robben 86) Hertha – Bochum 0-0 Eintracht – Köln 1-2 (Chris 76 / Maniche 59, Russ 84-ag) Hannover – Nürnberg 1-3 (Štajner 65 / Bunjaku 30, 64, 69) Schalke - Hoffenheim (kasnije)

1. Bayern 20 12 6 2 42-17 42
  2. Bayer 19 11 8 0 42-15 41
  3. Schalke 19 11 5 3 29-15 38
  4. Borussia (D) 19 10 6 3 27-19 36
  5. Hamburg 20 9 8 3 37-21 35
  6. Werder 20 7 7 6 37-24 28
  7. Eintracht 20 7 7 6 25-27 28
  8. Mainz 20 7 6 7 24-29 27