Bundesliga
0

Bayern pobijedio Werder za prvo mjesto na tabeli

U derbi utakmici 19. kola Bundeslige nogometaši Bayerna su u Bremenu pobijedili Werder 3-2 i tako privremeno došli na vrh tabele.

Osma je to pobjeda zaredom Bayerna u svim takmičenjima gdje nastupa, a treba reći da su ogled na Weser stadionu bolje otvorili domaći igrači. Vodili su već nakon 10. minute pogotkom Aarona Hunta. No, na odgovor se nije dugo čekalo.

U 25. minuti je Thomas Müller izjednačio, a u 35. je Ivica Olić donio vodstvo Bayernu.

Tokom nastavka je Bayern propustio nekoliko prilika povećati vodstvo, a svaki put su loše reagirali prilikom akcija tri na dva ili dva na jedan. Kazna je uslijedila u vidu sjajnog pogotka Huga Almeide koji je, leđima okrenut prema vratima, primio loptu, okrenuo se, te u padu poluvolejem lijevom nogom zabio u suprotni kut.

Ipak, pogodak utakmice se pripisuje Arjenu Robbenu. U 78. minuti je Nizozemac izveo slobodni udarac, potpuno iskosa s desne strane iz velike udaljenosti. Fantastično je naciljao suprotni kut Werderovih vratiju, a lopta se od prečke odbila u mrežu i ostavila domaćeg golmana Wiesea potpuno ukopanog na liniji.

Ovim je Bayern, barem privremeno, došao na sam vrh tabele, koji je dugo držao Schalke. Sastav iz Gelsenkirchena je vodio 2-0 kod Bochuma sve do 82. minute, ali su do kraja primili dva pogotka. Drugi u 92. minuti od Šestaka.

Bundesliga, 19. kolo:

Werder - Bayern 2-3 (Hunt 10, Almeida 75 / Müller 25, Olić 35, Robben 78) Bochum - Schalke 2-2 (Hashemian 82, Šestak 90+2 / Sanchez 5, Kuranyi 42) Mainz - Hannover 1-0 (Schürrle 4) Nürnberg - Eintracht 1-1 (Eigler 27 / Jöhler 40) Hertha - Borussia (M) 0-0 Borussia (D) - Hamburg (kasnije)

1. Bayern 19 11 6 2 39-17 39
  2. Bayer 18 10 8 0 39-15 38
  1. Schalke 19 11 5 3 29-15 38
  2. Hamburg 18 9 7 2 36-19 34
  3. Borussia (D) 18 9 6 3 26-19 33
  4. Werder 19 7 7 5 34-20 28
  5. Eintracht 19 7 7 5 24-25 28
  6. Mainz 19 7 6 6 24-26 27