Bundesliga
0

Bayern preokretom do slavlja

U posljednjoj subotnjoj utakmici 22. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je u Allianz Areni slavio protiv Borussije Dortmund 3-1 i tako došao do devete uzastopne pobjede.

Povela je Borussia golom Egipćanina Mohameda Zidana već u 5. minuti koji je desnicom s desetak metara prevario Jorga Butta.

Međutim, Bayerna primljeni gol nije obeshrabrio, pa je tako ekipa Louisa van Gaala u 21. minuti izjednačila dalekometnim udarcem Marka van Bommela.

U drugom poluvremenu je Bayern nastavio pritiskati gol gostiju, a to je urodilo plodom već u 50. minuti kada je Arjen Robben poentirao nakon asistencije Francka Riberyja. Konačan rezultat postavio je Mario Gomez u 72. minuti, ponovo nakon lijepog dodavanja Riberyja.

Bundesliga, 22. kolo:

Bayern - Borussia Dortmund 3-1 (Van Bommel 21, Robben 50, Gomez 65 / Zidan 5)

Bayer Leverkusen - Wolfsburg 2-1 (Reinhartz 48, Lenz 68-ag / Džeko 79)

Bochum - Hoffenheim 2-1 (Šestak 24, Dedič / Ibišević 64)

Hannover - Werder 1-5 (Schulz 59 / Niemeyer 11, Naldo 18, Andreasen 26-ag, Hunt 44, Pizarro)

Hertha - Mainz 1-1 (Ramos 51 / Bance 37)

Stuttgart - HSV 1-3 (Träsch 55 / Berg 23, Van Nistelrooy 75, 77)

1. Bayer 22 13 9 0 48-18 +30 48
  1. Bayern 22 14 6 2 48-19 +29 48

2. Schalke 04 21 12 6 3 31-15 +16 42

3. Hamburg 22 10 9 3 43-25 +18 39

4. Borussia (D) 22 10 6 6 31-29 +2 36

5. Werder 22 9 7 6 44-26 +18 34