Bundesliga
0

Bayer i Bayern podijelili bodove

Derbi utakmica 30. kola njemačkog nogometnog prvenstva između Bayer Leverkusena i Bayern Münchena nije iznjedrila pobjednika, te je završila rezultatom 1-1.

Bio je to dvoboj u kojem je domaći Bayer bio bolja ekipa, te je imao više prilika, ali je praktički iz prve i jedine svoje prilike poveo bavarski sastav.

Naime, Franck Ribery je u 50. minuti odigrao sjajnu solo akciju, te je prošao s lijeve strane u šesnaestercu, a potom ga je oborio Gonzalo Castro. Sudija je pokazao na bijelu tačku, a siguran izvođač bio je Arjen Robben koji je postigao svoj 11. ovosezonski gol.

Međutim, Bayern nije uspio vodstvo zadržati dugo, pa je u 59. minuti izjednačio Arturo Vidal, čileanski veznjak kojem je to bio prvi ovosezonski gol.

Valja reći da je Bayer prije gola pogodio dva puta okvir gola, a u akciji iz koje je postignut gol je Toni Kroos pogodio prečku iz slobodnog udarca, nakon čega odbrana Bayerna nije uspjela izbiti loptu, pa je iz neposredne blizine poentirao Vidal.

Također treba spomenuti i uzbuđenje na samom kraju utakmice kada je Martin Demichelis prilikom vraćanja lopte Jörgu Buttu gurnuo Erena Derdiyoka u priliku, ali se golman Bayerna dobro snašao i zaustavio pokušaj driblinga švicarskog napadača.

Četiri kola prije kraja prvenstva Bayern na vrhu ima dva boda više ispred drugoplasiranog Schalkea.

Bundesliga, 30. kolo:

Bayer Leverkusen – Bayern München 1-1 (Vidal 59 / Robben 51) Hannover – Schalke 4-2 (Westermann 17-ag, Ya Konan 29, Balitsch 80, Ya Konan 90+2 / Edu 46, Rakitić 52-11m) Hertha – Stuttgart 0-1 (Cacau 74) Hoffenheim – Köln 0-2 (Matuschyk 46, 82) Mainz – Borussia Dortmund 1-0 (Szalai 30) Werder Bremen – Freiburg 4-0 (Pizarro 35, 56, Hunt 53, Özil 66)

1. Bayern München 30 17 9 4 58-28 +30 60
  2. Schalke 30 17 7 6 49-28 +21 58
  3. Bayer L 30 14 12 4 59-34 +25 54
  4. Borussia D 30 15 7 8 48-35 +13 52
  5. Werder 30 14 9 7 63-37 +26 51
  6. Stuttgart 30 13 8 9 44-37 +7 47
  7. Hamburger 29 11 12 6 48-33 +15 45
  8. Eintracht 30 12 8 10 40-44 -4 44