Bundesliga
0

Hertha slavila u Kölnu

Raffael (Foto: Reuters)
Nogometaši berlinske Herthe slavili su pobjedu 3-0 u gostima kod Kölna, u posljednjoj subotnjoj utakmici 29. kola njemačkog prvenstva.

Soldina ekipa nastavlja potvrđivati činjenicu da joj puno bolje leže gostujući nastupi. Na svom RheinEnergie stadionu je Köln pretrpio već osmi poraz ove sezone, te ostao na učinku od samo 11 bodova (dvije pobjede), sada iz 15 nastupa, dok je u 14 gostujućih utakmica uknjižio vrlo dobrih 20 bodova uz pet pobjeda i samo četiri poraza.

Dvostruki strijelac za Herthu bio je Raffael, u 25. i 45. minuti, a konačnih 3-0 za goste postavio je Cicero u 75. minuti.

Domaći sastav igrački nije imao podređenu ulogu ali, za razliku do gostiju, nije iskoristio nijednu od nekoliko dobrih prilika. Köln je dvoboj završio s dvojicom igrača manje na terenu. Mohamad je u 73. minuti dobio direktan crveni karton, a Tošić u 87. drugi žuti.

Herthi je ovo druga uzastopna uvjerljiva gostujuća pobjeda u nizu, nakon što su dvije runde ranije deklasirali Wolfsburg pred njegovim navijačima s 5-1. Bez obzira na to, Hertha će jako teško sačuvati prvoligaški status, jer je još uvijek posljednja na tabeli s 22 boda. Köln je na 13. mjestu s devet bodova više.

Bundesliga, 29. kolo:

Borussia Dortmund – Werder Bremen 2-1 (Großkreutz 9, Subotić 22 / Hunt 65) Eintracht Frankfurt – Bayer Leverkusen 3-2 (Teber 28-11m, Caio 62, Franz 89 / Kießling 33, 46)

Freiburg – Bochum 1-1 (Cisse 18 / Dabrowski 23) Nürnberg – Mainz 2-0 (Frantz 14, Choupo-Moting 40) Schalke – Bayern München 1-2 (Kuranyi 31 / Ribery 25, Müller 26) Stuttgart – Borussia Mönchengladbach 2-1 (Marica 66, Kuzmanović 83 / Reus 34) Köln – Hertha 0-3 (Raffael 25, 45, Cicero 75)

1. Bayern München 29 17 8 4 57-27 +30 59
  2. Schalke 04 29 17 7 5 47-24 +23 58
  3. Bayer L 29 14 11 4 58-33 +25 53
  1. Borussia (D) 29 15 7 7 48-34 +14 52
  2. Werder Bremen 29 13 9 7 59-37 +22 48
  3. Hamburger SV 28 11 11 6 48-33 +15 44
  4. Stuttgart 29 12 8 9 43-37 +6 44
  5. Eintracht 29 12 8 9 40-42 -2 44